20.03.2017 11:16

Perkusista Motorhead po raz pierwszy odwiedził pomnik Lemmy'ego

Mikkey Dee wpadł do ulubionego miejsca Kilmistera, żeby obejrzeć rzeźbę przedstawiającą basistę. Czy pomnik przypadł mu do gustu?

Perkusista Motorhead po raz pierwszy odwiedził pomnik Lemmy'ego
foto: kadr z wideo

Klub Rainbow Bar & Grill przy Sunset Boulevard w Hollywood często określany jest jako drugi dom Lemmy'ego Kilmistera. Obok właśnie tego miejsca 24 sierpnia 2016 roku pojawił się pomnik basisty, za który odpowiedzialny jest Travis Moore - teksański rzeźbiarz.

Artysta został poproszony o wykonanie statuy przez właściciela Rainbow, Mikaela Maglieriego. Rzeźbiarz miał za zadanie stworzyć figurę naturalnych rozmiarów na podstawie odlewu z brązu. W tym celu przejrzał on wiele zdjęć basisty, by jak najlepiej oddać każdy szczegół wizerunku.

W sumie osiągnął cel, bowiem sam Mikkey Dee docenił jego dzieło. Perkusista Motorhead, a obecnie również bębniarz Scorpions, po raz pierwszy zobaczył na własne oczy jak wygląda pomnik Lemmy'ego w jego ulubionym barze.

Mikkey Dee był pod wrażeniem tego dzieła, docenił to, że pomnik dobrze odwzorowuje Kilmistera, nawet jego wzrost, jak również schorowaną twarz. Bębniarz powiedział również, że Lemmy byłby zdenerwowany faktem, że jest tak jasno w pomieszczeniu.

Po wykonaniu fotografii z fanami, którzy akurat przebywali w barze Mikkey Dee podsumował pomnik następującymi słowami:

"

To jest dzieło sztuki, gdziekolwiek jest Lemmy - patrzy i byłby bardzo dumny. Rainbow był jego drugim domem - w zasadzie to był jego pierwszy dom! "

Zobaczcie nagranie z wizyty perkusisty w tym barze:

Fani co rusz starają się pokazać swoją miłość do Lemmy'ego - znaczki pocztowe z jego podobizną, figurka Lemmy'ego czy ołtarz z witrażem muzyk to tylko część rzeczy poświęconych muzykowi. Niektóre pomysły naprawdę zaskakują, jak chociażby piecyk w kształcie Kilmistera.

Jak oceniacie pomnik Lemmy'ego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister