16.10.2019 14:46

Perkusista Queen: Wiele osób ma problem z tym, że jesteśmy kure*sko popularni

Roger Taylor wyznał, że niestety nie wszystkim podoba się fakt, że Queen znowu odnosi spore sukcesy.

Roger Taylor z Queen
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Chyba sami muzycy Queen nie spodziewali się, że film biograficzny "Bohemian Rhapsody" stanie się takim hitem. Produkcja zdobyła 4 Oscary, jak również 2 Złote Globy oraz pojawiła się w Top 100 najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Chociaż krytycy mieli sporo zarzutów do produkcji, jak również sami fani doszukali się sporo błędów w filmie, to jednak wyniki sprzedaży mówią same za siebie.

Perkusista Queen: Wiele osób ma problem z tym, że jesteśmy kure*sko popularni

W wywiadzie dla magazynu Planet Rock, Roger Taylor odniósł się do krytyki skierowanej w stronę filmu "Bohemian Rhapsody". Okazuje się, że brytyjskie media nie pozostawiły suchej nitki na produkcji. Roger Taylor ma uraz do dziennikarzy, bowiem w ostatnich latach życia Freddiego Mercury'ego byli nieznośni i uprzykrzali życie muzyków. Okazuje się, że również byli bezlitośni wobec filmu o Queen:

"

Jesteśmy śmiesznym, starym krajem. Problem z naszym zespołem jest taki, że jesteśmy ku*wa zbyt popularni i wiele mediów tego nie może znieść. Było trochę przyzwoitych recenzji, ale wiele artykułów było szyderczych i powierzchownych. Pomyślałem: "Nie rozumiecie tego, prawda? Nie ruszył was ten film, ale wszystko mi jedno, pie*rzyć was".(...) Co ciekawe, złe recenzje oznaczają, że film odniesie duży sukces. Myślę, że jest wiele osób, które wiedzą więcej, niż krytycy filmowi. Social media mają większe znaczenie niż recenzja jakiegoś kolesia, który prawdopodobnie ogląda 40 filmów tygodniowo i już się wypalił. "

10 błędów w filmie "Bohemian Rhapsody"
10 błędów w filmie "Bohemian Rhapsody"
Przeczytaj także 10 błędów w filmie "Bohemian Rhapsody"

Mimo krytyki filmu, Queen odnosi kolejne sukcesy. Utwór "Bohemian Rhapsody" przeżywa drugie życie - piosenka trafiła po raz trzeci na listę Billboardu. Co więcej streamowanie muzyki Queen zwiększyło się trzykrotnie w porównaniu do 6 miesięcy przed premierą filmu.  

Zobacz także: Muzycy Queen są bogatsi od brytyjskiej królowej

Tagi: Rock News Queen bohemian rhapsody