03.09.2019 15:20

Perkusista Slipknot ujawnił, co jest najtrudniejsze w byciu częścią zespołu

Jay Weinberg w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o trudach, jakie spotkały go w związku z graniem w grupie Slipknot.

Slipknot
foto: kadr z wideo

Perkusista Slipknota, Jay Weinberg udzielił ostatnio wywiadu dla Sick Drummer Magazine. Muzyk wypowiedział się między innymi o możliwej długowieczności zespołu. Stwierdził, że chce grać w kapeli tak długo, jak to możliwe, bo to "najlepsi  muzycy na świecie

"

Miałem okazję tworzyć z chłopakami w najlepszym możliwym czasie. Teraz po nagraniu dwóch płyt nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej. "

Jay Weinberg o wadach grania w grupie Slipknot

Jednak granie w tak popularnej grupie, jaką jest Slipknot to nie tylko rurki z kremem. Weinberg podkreślił, że jego praca wcale nie jest taka łatwa, jak się wydaje. Zapytany o największą wadę bycia członkiem Slipknot powiedział:

"

Trasy koncertowe są naprawdę trudne. Ale wszystko, co jest twoim obowiązkiem i czemu poświęcasz sto procent uwagi każdego wieczora staje się trudne. Ma to też drugą stronę medalu - jesteśmy ogromnymi szczęściarzami, że ten zespół urósł do takich rozmiarów i przeszedł samego siebie. "

Jay Weinberg
Jay Weinberg
Przeczytaj także Perkusista Slipknota odtworzył swoje zdjęcia z dzieciństwa, gdy pierwszy raz poznał zespół

Perkusista podkreślił, że chociaż poświęcił wiele dla kapeli, nie żałuje tego i jest w zespole szczęśliwy.

"

Naprawdę się cieszę, że dostałem szansę, aby grać w tym zespole. To nie jest coś, co biorę za pewnik, co wieczór wypełniam swoje zadanie najlepiej, jak potrafię. A czy są jakieś ofiary? Zdarza się, ale i tak czuję się z tym dobrze. Muzyka nas podtrzymuje każdego dnia. To jedyny powód, dla którego tu jesteśmy - muzyka i nasi fani. "

Slipknot w Polsce w 2020 roku

Grupa Slipknot wróci do Polski już w 2020 roku. Muzycy zagrają 6 lutego 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Zespół pojawi się w naszym kraju, aby promować swój najnowszy album "We Are Not Your Kind", który miał swoją premierę 9 sierpnia 2019 roku. Gościem specjalnym na koncercie będzie zespół Behemoth. 

Zobacz też: Zamaskowany wiolonczelista zagrał cover Slipknota 

Tagi: Rock News Slipknot