Perkusista Slipknot ujawnił, co jest najtrudniejsze w byciu częścią zespołu

03.09.2019 15:20
Perkusista Slipknot ujawnił, co jest najtrudniejsze w byciu częścią zespołu Fot. kadr z wideo

Jay Weinberg w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o trudach, jakie spotkały go w związku z graniem w grupie Slipknot.

Perkusista Slipknota, Jay Weinberg udzielił ostatnio wywiadu dla Sick Drummer Magazine. Muzyk wypowiedział się między innymi o możliwej długowieczności zespołu. Stwierdził, że chce grać w kapeli tak długo, jak to możliwe, bo to "najlepsi  muzycy na świecie

Miałem okazję tworzyć z chłopakami w najlepszym możliwym czasie. Teraz po nagraniu dwóch płyt nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej.

Jay Weinberg o wadach grania w grupie Slipknot

Jednak granie w tak popularnej grupie, jaką jest Slipknot to nie tylko rurki z kremem. Weinberg podkreślił, że jego praca wcale nie jest taka łatwa, jak się wydaje. Zapytany o największą wadę bycia członkiem Slipknot powiedział:

Trasy koncertowe są naprawdę trudne. Ale wszystko, co jest twoim obowiązkiem i czemu poświęcasz sto procent uwagi każdego wieczora staje się trudne. Ma to też drugą stronę medalu - jesteśmy ogromnymi szczęściarzami, że ten zespół urósł do takich rozmiarów i przeszedł samego siebie.

Przeczytaj także

Perkusista podkreślił, że chociaż poświęcił wiele dla kapeli, nie żałuje tego i jest w zespole szczęśliwy.

Naprawdę się cieszę, że dostałem szansę, aby grać w tym zespole. To nie jest coś, co biorę za pewnik, co wieczór wypełniam swoje zadanie najlepiej, jak potrafię. A czy są jakieś ofiary? Zdarza się, ale i tak czuję się z tym dobrze. Muzyka nas podtrzymuje każdego dnia. To jedyny powód, dla którego tu jesteśmy - muzyka i nasi fani.

Slipknot w Polsce w 2020 roku

Grupa Slipknot wróci do Polski już w 2020 roku. Muzycy zagrają 6 lutego 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Zespół pojawi się w naszym kraju, aby promować swój najnowszy album "We Are Not Your Kind", który miał swoją premierę 9 sierpnia 2019 roku. Gościem specjalnym na koncercie będzie zespół Behemoth. 

Zobacz też: Zamaskowany wiolonczelista zagrał cover Slipknota 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.