Perkusista Slipknota opowiada o swoim instrumencie

Jakub Gańko
07.12.2015 15:10
Perkusista Slipknota opowiada o swoim instrumencie Fot. kadr z wideo

Jay Weinberg wypowiedział się o swoim fachu w specjalnym materiale dla producenta talerzy perkusyjnych Zildjian. Posłuchajcie, jak opowiada o kulisach swojej pracy.

Avedis Zildjian Company to jedna z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek talerzy perkusyjnych na świecie. Firma została założona w 1623 roku w Konstantynopolu. W 1929 roku przeniesiono ją do Massachusetts. Z jej sprzętu korzystają m.in. Dave Grohl, Matt Sorum i Lars Ulrich.

Perkusista Slipknota jest wierny tej marce, odkąd tylko zajął się swoim instrumentem na poważnie. Muzyk przyznaje, że talerze firmy Zildjian pozwalają mu na wprowadzenie w życie najdzikszych pomysłów. Oferują mu wszystko, czego potrzebuje, niezależnie od gatunku muzycznego.

Weinberg zaczął myśleć na poważnie o graniu w wieku 10 lat, kiedy pierwszy raz zobaczył na żywo... właśnie Slipknota.

Nie potrafię tego opisać słowami, ale po prostu od razu wiedziałem, że muszę robić TO i w jakiś sposób to osiągnę.

Muzyk nie od razu sięgnął po perkusję - wcześniej próbował grać na gitarze i na basie. Dopiero za talerzami poczuł jednak, że to jest to. W wieku 12-13 lat podjął lekcje grania i zaczął chodzić na koncerty, by podpatrywać w swym wymarzonym fachu najlepszych. Dziesięć lat później udało mu się spełnić marzenia.

Perkusista nie poprzestaje w nauce i poszukiwaniach. Stara się czerpać inspirację z innych muzyków, którzy akurat są w pobliżu i nadal uczy się technik innych bębniarzy.

Jesteśmy na przykład w trasie z Lamb of God. Od razu zwracam uwagę na Chrisa Adlera - to jeden z moich bohaterów. Koncertowanie z takimi ludźmi to sama przyjemność.

Pełny zapis rozmowy z perkusistą obejrzycie poniżej:

Jay Weinberg dołączył do Slipknota w 2014 roku po tym, jak z szeregów grupy został wykluczony Joey Jordison. Tożsamość nowego perkusisty - podobnie jak i basisty - przez pierwsze miesiące pozostawała tajemnicą. Fani sami odkryli jednak po jakimś czasie, kim są nowi muzycy zespołu. Basista Vmana został zidentyfikowany dzięki tatuażom na dłoni.

Jak Wam się podoba perkusja Jaya Weinberga?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.