15.03.2019 14:02

Perkusista Slipknota oskarża zespół o oszustwa finansowe

Chris Fehn zarzucił członkom Slipknot oszustwa. Twierdzi, że przez lata nie wiedział o ich ukrytych źródłach dochodów, z których nie dostał nawet dolara.

Chris Fehn
foto: kadr z wideo/ WatchMojo.com

Kiedy granie dla przyjemności w garażu kolegi zamienia się w milionowy biznes, rozpoczynają się konflikty, które często prowadzą do rozpadu zespołów. Ostatnio o pieniądze kłócili się członkowie Ghost, tym razem padło na Slipknot i perkusistę Chrisa Fehna, który czuje się oszukany przez kolegów.

Slipknot
Slipknot
Przeczytaj także Slipknot opublikował nowy zwiastun nadchodzącej płyty?

Perkusista Slipknota oskarża zespół o oszustwa finansowe

Chris Fehn perkusista grupy Slipknot znany ze swojej charakterystycznej maski przypominającej przerażającą wersję Pinokia występuje z zespołem od 1998 roku i nagrał z nim wszystkie płyty. Muzyk twierdzi, że został poinformowany, iż pieniądze z tras koncertowych, merchu i innych źródeł dochodu kapeli trafiają do jednej firmy, która dzieli zyski i po równo przekazuje je do członków zespołu. Jednak Fehn niedawno odkrył, że jego koledzy założyli kilka innych powiązanych ze Slipknotem jednostek biznesowych w różnych stanach, do których też spływają zarobki kapeli.

Slipknot
Slipknot
Przeczytaj także Slipknot udostępnił dokument "Welcome to Our Neighborhood" z 1999 roku

Perkusista twierdzi, że nie wiedział o osobnych firmach i nie otrzymał z tych źródeł nawet dolara. Fehn podkreśla, że najwięcej podejrzanych transakcji mają na koncie liderzy formacji, Shawn Crahan i Corey Taylor. Muzyk czuje się oszukany i chce, żeby sprawą zajęli się specjaliści, którzy dokładnie zbadają księgowość i dokumenty Slipknota. Fehn liczy na odszkodowanie i sprawiedliwy podział zysków.

Z kolei Corey Taylor udostępnił na swoim Twitterze wpis, który zdaje się nawiązywać do sprawy.

"

Przeczytacie dzisiaj wiele bzdur na nasz temat. To wszystko, co mam do powiedzenia. Wystarczy, że zaczekacie, a prawda wyjdzie na jaw. "

Zobacz też: >>Slipknot tworzy nowy projekt? Mają materiał na płytę<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Slipknot