10.01.2019 10:38

Perkusista System of a Down, John Dolmayan i Serj Tankian nagrają wspólnie nowe utwory

John Dolmayan udzielił wywiadu, w którym potwierdził, że zaprosił do współpracy Serja Tankiana. Muzycy mają nagrać wspólnie nowe utwory na album These Grey Men.

System of a Down
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Ostatnio basista System of a Down, Shavo Odadjian zaostrzył apetyt fanów zespołu na nową płytę. Opowiedział w wywiadzie, że grupa ma już gotowy materiał na następny krążek i jest on lepszy niż cokolwiek, co do tej pory nagrał System. Póki co nikt nie zdradził, kiedy możemy spodziewać się tej wyjątkowej premiery. Tym razem o muzycznych planach członków zespołu opowiedział perkusista, John Dolmayan.

Serj Tankian i John Dolmayan nagrają nowe utwory

Muzyk zapowiedział, że wyda płytę These Grey Men już w 2014 roku, jednak w jednym z najnowszych wywiadów obiecał, że wydarzy się to w w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Zdradził również, że na krążku pojawi się wielu znaczących artystów. Wśród nich wymienił Serja Tankiana, z którym ma zamiar nagrać dwa nowe utwory. 

"

Ciągle pracuję nad tą płytą. Zostanie wydana w ciągu najbliższych czterech miesięcy. Utwory są skończone, teraz dodajemy kolejne szczegóły. Niektóre kawałki się już miksują. 

Możecie spodziewać się u mnie wielu fajnych artystów. Serj zaśpiewa dwa utwory, będzie też fantastyczny Matt z Avenged Sevenfold, z kolei mój przyjaciel Tom Morello zagrał na gitarze. "

Ostatnia płyta System od a Down "Hypnotize" ukazała się w 2005 roku. Fani muszą czekać na jej następczynię już od14 lat. Z kolei ostatni koncert zespołu w Polsce miał miejsce w ramach Impac Festivalu 2017 w Krakowie. Na imprezie zagrał wówczas także Linkin Park

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Serj Tankian