11.06.2018 14:13

Perkusista System of a Down o nowej płycie: Nie wiem czy w ogóle do tego dojdzie

Sytuacja wygląda naprawdę słabo. John Dolmayan wyznał, że System of a Down ma problem, by wydać kolejny studyjny album.

Perkusista System of a Down
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W momencie, gdy w 2010 roku System of a Down się reaktywował, od razu pojawiły się pytania dotyczące nowego wydawnictwa. Szósty album studyjny zespołu stałby się następcą dyptyku „Mezmerize” / „Hypnotize”, jednak jak na razie nic nie wskazuje na to, żebyśmy w najbliższej przyszłości poznali nowy materiał.

W 2017 John Dolmayan twierdził, że album może ukazać się jeszcze w tym samym roku. Shavo Odadjian zdradził natomiast, że SOAD ma gotowych 15 nowych kompozycji, a w lipcu 2017 rozwiał nadzieje fanów, mówiąc, że płyta „jeszcze nie ukaże się teraz”.

Czy System of a Down wyda nową płytę?

Jak zatem wygląda sytuacja? Perkusista John Dolmayan w wywiadzie dla KROQ został zapytany, dlaczego przez tak długi czas nie otrzymaliśmy żadnej nowej muzyki od System of a Down, na co odpowiedział następująco:

"

To naprawdę dobre pytanie, bardzo złożone. Jestem gotowy, żeby się tym zająć w każdej chwili, ale niektórzy członkowie zespołu nie byli w stanie tego zrobić. I jest to taka sytuacja, że jeśli nie jesteś w stanie wszystkich zebrać, to po prostu nic się nie dzieje. "

Kolejne jego słowa tylko mocniej mogą irytować fanów:

"

W tym sensie nie wiem, czy do tego w ogóle wyjdzie. Nie lubię tego mówić, ale musisz być realistą. Wszystko, co robimy poza Systemem nigdy nie będzie bliskie Systemowi. System of a Down jest najlepszą muzyką, jaką którykolwiek z nas stworzył. Mimo to nadal udzielamy się w innych projektach. "

Scars On Broadway - grupa Darona Malakiana

Zespół Scars On Broadway to zespół Darona Malakiana, który został powołany do życia w 2006 roku. Grupa powróciła po wielu latach i zapowiedziała właśnie drugie studyjne wydawnictwo, które zapowiada m.in. singiel „Lives”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News System of a Down