27.01.2017 09:28

Perkusista The Allman Brothers Band popełnił samobójstwo

Poznaliśmy okoliczności śmierci Butcha Trucksa. Muzyk zastrzelił się 24 stycznia 2017 roku na oczach żony.

Perkusista The Allman Brothers Band popełnił samobójstwo
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Perkusista The Allman Brothers Band zmarł w wieku 69 lat 24 stycznia 2017 roku w swoim domu w West Palm Beach na Florydzie. Przyczyna jego śmierci pozostawała dotąd nieznana dla fanów współzałożyciela cenionego wśród miłośników klasycznego rocka zespołu. Najnowszy raport policyjny zdradza kulisy tragedii...

Zgodnie z nim Butch Trucks postrzelił się w głowę w obecności swojej żony, Melindy. O godzinie 18.02 czasu lokalnego rozhisteryzowana kobieta miała zadzwonić na policję i zgłosić, że jej mąż właśnie popełnił samobójstwo przy użyciu pistoletu. W chwili przybycia policji kobieta czekała wraz z synem przed domem. Nie była w stanie stwierdzić, czy jej mąż jeszcze oddychał.

Dopiero funkcjonariusze stwierdzili, że muzyk wciąż żył, gdy się pojawili. Niestety, zmarł dosłownie chwilę potem. Zarówno policja, jak i przedstawiciele Trucksa odmówili udzielenia jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie. Nie wiemy też nic o tym, aby perkusista zmagał się w ostatnich latach z depresją.

Pisma sądowe mówią jednak same za siebie. Butch Trucks miał przynajmniej od kilku lat borykać się z bardzo poważnymi problemami finansowymi. W 2011 roku musiał spłacić 800 tysięcy dolarów hipoteki, co zmusiło go do sprzedaży jego domu w Palm Beach. Muzyk zgodził się na 2 miliony dolarów, co stanowiło mniej więcej połowę jego faktycznej wartości w tamtym czasie.

Do jego długów należy również dopisać zaległe podatki i kary naliczone przez amerykańską skarbówkę - mówi się, że w sumie chodziło o więcej niż kolejne pół miliona dolarów.

Talent i unikalny styl perkusisty The Allman Brothers Band był wielokrotnie doceniany na całym świecie. W 1995 został wprowadzony wraz z kolegami z zespołu do Rock and Roll Hall of Fame, natomiast magazyn „Rolling Stone” uznał go za jednego z 10 najlepszych perkusistów w historii rocka. W 2015 roku Trucks powołał do życia nowy zespół pod szyldem Les Brers.

Łączymy się w bólu z bliskimi muzyka i miłośnikami jego twórczości.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News