11.01.2018 12:34

Perkusista Toola: To smutne, że teraz prawie każdy zespół gra z metronomem i podkładem

Jednocześnie Danny Carey wyznał, że zespół Tool nigdy tak nie robił na koncertach.

Perkusista Toola: To smutne, że teraz prawie każdy zespół gra z metronomem i podkładem
foto: kadr z wideo

Gdy wybierasz się na koncert chcesz usłyszeć ulubione piosenki i nastawiasz się na to, że przekonasz się jak ten repertuar brzmi na żywo. Niestety niektórzy muzycy idą na łatwiznę i decydują się na playback - wtedy mają pewność, że głos ich nie zawiedzie podczas show i nie będą mieć problemu z trafieniem w nutki.

Takiego postępowania nie pojmuje perkusista Danny Carey z grupy Tool, który nie rozumie, gdy artyści korzystają z metronomu czy podkładów. Swoją opowieść rozpoczął od wypowiedzi na temat muzyków King Crimson, których bardzo szanuje. Tool zaprosił kapelę w trasę, artyści natomiast potem się odwdzięczyli zapraszając jego zespół Pigmy Love Circus w trasę.

"

Ci kolesie mają złote serca. Możesz pomyśleć, że to snobistyczne kutasy, ale każdej nocy, gdy graliśmy Robert Fripp stał przy scenie i podobało mu się, bo nie graliśmy przy podkładach jak wiele innych kapel. "

Perkusista wyznał, że nie popiera stosowania pomocnych ścieżek podczas koncertów:

"

Graliśmy na żywo. To smutne, że prawie każdy zespół tak robi, chodzi o metronom i podkłady, które podtrzymują rytm. Nigdy nie grałem na scenie używając metronomu. "

Fani czekają już 11 lat na nowy krążek Toola - dyskografię na dzień dzisiejszy zamyka krążek „10.000 Days”z 2006 roku. Danny Carey niedawno wyznał, że płyta ukaże się w pierwszej połowie 2018 roku - trzymamy kciuki, żeby tak się stało. Nowy materiał przesłuchał już Tom Morello.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tool