Perkusista znanego metalowego zespołu został ranny w wyniku wybuchu w Bejrucie. Jaki jest stan zdrowia muzyka?

11.08.2020 17:19
Perkusista znanego metalowego zespołu został ranny w wyniku wybuchu w Bejrucie. Jaki jest stan zdrowia muzyka? Fot. . Gregory Mulder/BEI/REPORTER/East News

Pochodzący z Dubaju Bachir Ramadan, perkusista death-metalowej grupy Nervecell, jest jednym z rannych w ogromnym wybuchu, który wstrząsnął Bejrutem tydzień temu.

Do zdarzenia doszło we wtorek 4 sierpnia po południu. Szacuje się, że w wyniku zdarzeń zginęło ponad 150 , a ponad 6 tysięcy zostało rannych. Jednym z poszkodowanych jest Barchir Ramadan, który poinformował o swoim stanie zdrowia za pomocą mediów społecznościowych.

Przeczytaj także

Barchir Ramadan o swoim stanie zdrowia

Na zdjęciu umieszczonym przez muzyka w czwartek 6 sierpnia, widzimy jego pokiereszowaną twarz. Fotografia opatrzona jest opisem:

„Przeżyłem coś, co mogło skończyć się dużo gorzej. W każdej sekundzie jestem wdzięczny, że żyję. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy o mnie pytali i kontaktowali się ze mną. Kocham Was wszystkich. Ze mną OK” – napisał.

Następnego dnia mężczyzna dodał:

„Jestem wdzięczny za to, że mogłem wyjść z tego cały. Zasypany oznakami wsparcia i miłości, napływającymi z każdej części świata. Odebrało mi mowę ze wzruszenia. Właśnie takie rzeczy sprawiają, że cieszę się życiem jeszcze bardziej. Kocham każdego z moich bliskich przyjaciół”.

Pozostali członkowie zespołu również podzielili się swoimi przemyśleniami po strasznym wybuchu. W swoich opisach dziękują, że Ramadanowi nic się nie stało, ale podkreślają, że mają też nadzieję, że uda się odkryć prawdę co do przyczyn wybuchu i że odpowiednie osoby zostaną postawione do odpowiedzialności.

Przeczytaj także

Krótka historia zespołu

Grupa Nercevell została założone w 1999 roku w Dubaju. W tym czasie muzycy nagrali 3 albumy i zagrali tysiące koncertów. Zarówno  w kraju, jak i na świecie, czyniąc z nich jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup metalowych, wywodzących się ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Czytaj także: Metallica wróci na scenę jeszcze w 2020 roku. Pierwszy koncert już w sierpniu! 

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.