12.11.2019 09:58

Pete Doherty znów aresztowany. Tym razem wdał się w bójkę po alkoholu

Frontman The Libertines podobno imprezował z powodu wyjścia z aresztu, po tym, gdy zatrzymano go za domniemaną próbę kupna kokainy. Wokalista wciąż znajduje się w Paryżu.

Pete Doherty
foto: Retna/Avalon/REPORTER

Pete Doherty z The Libertines, został aresztowany w Paryżu po raz drugi w ciągu 48 godzin. Pierwszy z nich nastąpił, gdy mężczyzna próbował kupić kokainę. Po wyjściu z aresztu, wokalista stwierdził, że okazję należy uczcić wychodząc na imprezę. Niestety, wieczór Doherty'ego skończył się kolejnym aresztowaniem, kiedy to kilka godzin po wyjściu z posterunku wdał się w bójkę z 19-letnim Paryżaninem.

Pete Doherty znów aresztowany. Tym razem za bójkę

O całej sprawie poinformował The Daily Mail. Anonimowy oskarżyciel złożył doniesienie na policję, w którym powiedział, że "został pobity w pijackiej bójce". W rezultacie, Doherty został oskarżony o "przemoc w trakcie bycia pod wpływem alkoholu".

Według prawnika Doherty'ego Arasha Derambarsha, po wyjściu z aresztu wokalista wrócił do swojego hotelu i wziął środki nasenne. Niedługo potem opuścił swój pokój ubrany w piżamę i poszedł do pobliskiego baru "żeby świętować swoje wyzwolenie". Prawnik twierdzi, że Doherty "pił i był zachęcany do picia przez innych". Opisywana bójka miała miejsce kilka godzin później.

Pete Doherty
Pete Doherty
Przeczytaj także Pete Doherty aresztowany w Paryżu. Muzyk chciał kupić kokainę

Cała sytuacja dobrze opisuje weekend Doherty'ego. Około 3 w nocy z czwartku na piątek 8 listopada 2019 roku został aresztowany za posiadanie kokainy. Za znalezienie 2 gramów kokainy w jego kieszeniach, wokalistę przetrzymano w areszcie przez cały piątek i większość soboty. Wypuszczono go po wpłaceniu grzywny wynoszącej ponad 6 tysięcy dolarów. Do kolejnej bójki doszło kilka godzin później, w okolicach godzin porannych w niedziele 10 listopada. 

Zobacz także: Wokalista The Libertines pobił jedzeniowy challenge. Zjadł gigantyczne angielskie śniadanie w rekordowym czasie

Tagi: Rock News The Libertines