10.07.2015 09:54

Peter Gabriel powraca z nowym albumem

Płyta będzie pierwszym od 13 lat, nie licząc dwóch koncertówek, longplayem muzyka. Nowy album Petera Gabriela ukaże się jeszcze w tym roku!

Peter Gabriel powraca z nowym albumem
foto: FaceToFace/ REPORTER/ East News

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w 2015 roku będziemy mogli posłuchać albumu Petera Gabriela. Muzyk tworzy nową płytę, o czym na bieżąco informuje swoich fanów na portalach społecznościowych. Na Facebooku artysty pojawiło się nowe zdjęcie ze studia.

foto: Facebook.com/ Peter Gabriel

Wcześniej Peter Gabriel pokazał też, że dba o najdrobniejsze szczegóły. Aby uniknąć sytuacji, w której coś by się nie zapisało albo poszło nie tak, materiał na nowy album jest rejestrowany na trzech dyskach!

foto: Facebook.com/ Peter Gabriel

Muzyk pracuje nad nową płytą od kilku lat. W 2013 roku mówił, że jest ona dla niego priorytetem. Przyznał wtedy, że do jednej piosenki potrafi usiąść nawet kilka razy. Wszystko po to, aby osiągnąć idealne, w jego przekonaniu, brzmienie.

"

Muszę przestać zajmować się innymi rzeczami i po prostu zamknąć się sam na sam z muzyką. Niektóre rzeczy mnie rozpraszają, to dlatego ten krążek powstaje wolno. Do niektórych piosenek siadam po parę razy. Część przerabiam, a część piszę na nowo. "

Peter Gabriel nie zdradza, jaki materiał znajdzie się na nowej płycie. Pod koniec 2014 roku na jednym z koncertów zaprezentował jednak nową piosenkę, która być może trafi na nadchodzący longplay.

Całkiem nowy materiał będzie miłą odmianą po dwóch ostatnich krążkach muzyka. Przypomnijmy, ostatnio artysta wydał tylko zapisy swoich koncertów z orkiestrą symfoniczną.

Pierwszy, coverowy „Scratch My Back” ukazał się w 2010 roku.

foto: materiały prasowe

Drugi, „New Blood”, na którym można usłyszeć nowe wersje najbardziej znanych przebojów artysty, wyszedł w roku 2011.

foto: materiały prasowe

 Odliczacie już do premiery nowej płyty Petera Gabriela?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Peter Gabriel