20.01.2016 21:03

Peter Hook o płytach „Low-Life” i „Brotherhood”

W jednym z wywiadów, których muzyk udzielił już w 2016 roku, były basista zespołów Joy Division i New Order zdradził, jaki ma stosunek do swoich dawnych utworów.

Peter Hook o płytach „Low-Life” i „Brotherhood”
foto: kadr z wideo

Artysta, który 30 stycznia 2016 zagra koncert w klubie Stodoła w Warszawie, wyjaśnił, że kiedy powraca do kompozycji, stworzonych z byłymy zespołami, w ich tekstach za każdym razem odkrywa coś nowego. Muzyk podczas swojej trasy koncertowej chce zagrać utwory ze wszystkich albumów obu grup, w tym z „Low-Life” oraz „Brotherhood”.

"

Tak naprawdę nie słucham własnych nagrań, więc kiedy muszę do nich wrócić, żeby przygotować się do grania ich na żywo w czasie koncertów, nagle znowu znajduję się w tym momencie, w którym je tworzyliśmy, zarówno w tym dobrym, jak i złym. "

Muzyk przyznał, że jego zdaniem powrót do krążka „Low-Life” był naprawdę przyjemny, ale do „Brotherhood” już niespecjalnie. Płyta powstawała w momencie, gdy między członkami grupy zaczynały się już psuć relacje. Mimo tego, Peter Hook powiedział również, że jest bardzo dumny z tego, jakie kompozycje miał okazję współtworzyć. Przy okazji skrytykował obecnie nagrywaną muzykę.

"

Naprawdę uważam, że nasze utwory są bardzo dobre. Nie ma wśród nich żadnego głupiego nagrania, czego nie można powiedzieć o współczesnych albumach. "

Basista przypomniał również, że przygotowuje się do wydania 2. książki o historii Joy Division. Dzieło ma być odpowiedzią na opublikowaną w 2014 roku „Chapter and Verse: New Order, Joy Division and Me”, czyli historię muzycznej kariery, napisaną przez Bernarda Sumnera, obecnego wokalistę New Order.

Bilety na koncert Petera Hooka

Wejściówki w cenie 125 złotych będzie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Wybieracie się na koncert Petera Hooka?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Peter Hook