27.12.2016 15:24

Phil Anselmo: Byłem molestowany przez całe swoje dzieciństwo

Wokalista zdobył się na szczere wyznanie, aby pokazać, że rasistowski incydent nie ma nic wspólnego z jego poglądami. 

Phil Anselmo: Byłem molestowany przez całe swoje dzieciństwo
foto: EMPICS Entertainment / East News

Dopiero teraz muzyk wyjawił mroczną prawdę związaną z jego dzieciństwem i to całkiem przypadkowo, bo wypowiadając się na temat rasistowskiego incydentu. Przypomnijmy, że podczas występu z serii Dimebash 2016, który odbył się ku czci zastrzelonego Dimebaga Darrella, Anselmo uniósł rękę w nazistowskim geście i krzyknął „white power”. Przez takie zachowanie zarzucono mu rasistowskie poglądy. 

Okazuje się jednak, że wokalista przekazał pieniądze na rzecz swojego ulubionego klubu boksowego w Detroit, aby pomóc dzieciakom wyrwać się ze swoich gett - Afroamerykanom, Hiszpanom oraz „mieszańcom”, za którego uważa również siebie:

"

Mam w sobie pieprzone korzenie sycylijskie, francuskie, a jedyną „białą” częścią mnie była rodzina po stronie mojej prababci. I wiesz w jaki sposób zarabiała na życie? Zbierała bawełnę od świtu do zmierzchu do momentu, aż jej ręce były poniszczone i zakrwawione.  "

Co więcej Anselmo przyznał się, że utożsamia się z marginalizowanymi ludźmi ze względu na to w jakich warunkach dorastał we francuskiej dzielnicy w Nowym Orleanie:

"

Byłem wychowywany przez samotną matkę, która spotykała się z czarnoskórymi mężczyznami i nie tylko, oni przebywali w naszym domu, nocowali i tego typu podobne.  "

Jako mały dzieciak Anselmo kochał swoją nianię Wilmę, która jednak była transwestytą:

"

To jest gówno, o którym nigdy wcześniej nie mówiłem, aż do tego momentu. Jednak, gdy ludzie mówią ciągle o byciu ofiarą są takie konkretne momenty, gdy robię krok do tyłu mówiąc „Powoli”. Szczególnie, gdy ludzie krzyczą o tym, że żyjemy w kulturze pełnej gwałtu i faceci są pomiotem szatana... Zgadnij, kto był molestowany przez całe swoje pieprzone życie przez wielu osób, zarówno przez mężczyzn i kobiety... Ja. "

Muzyk przez cały ten okres omijał ten temat i dopiero po tylu latach postanowił przerwać milczenie:

"

Nigdy nie mówiłem światu o tym, ale teraz to robię możliwe, że przez to, bo mam prawie 50 lat i mam to teraz gdzieś. Jednak do tego doszło. Nigdy nie winiłem za to świata w taki sposób, jak robią to teraz dzieciaki wrzucając wszystkich do jednego wora. Tak samo sytuacja wygląda w kwestii rasizmu i całego tego gówna.  "

Jeszcze w styczniu 2016 roku Phil Anselmo przeprosił za swoje kontrowersyjne zachowanie podczas koncertu Dimebash 2016 nie chcąc, aby ludzie postrzegali go jak rasistę. Wokalista poprosił o drugą szansę i sporo osób postanowiło mu ją dać. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Philip Anselmo