22.10.2015 15:52

Phil Anselmo daje rady początkującym zespołom

Były wokalista Pantery postanowił dać rady młodym zespołom i opowiedział o kulisach pierwszej trasy koncertowej Pantery. Co muzyk doradził kapelom zaczynającym karierę? 

Phil Anselmo daje rady początkującym zespołom
foto: Jason L Nelson/AdMedia/Capital Pictures/ East News

W jednym z ostatnich wywiadów wokalista Down przede wszystkim przestrzegł młodych artystów przed zbyt wybujałym ego. Podkreślił też, że młodzi twórcy mają skupić się na tworzeniu własnych kompozycji, a nie imitowaniu innych znanych zespołów. Wspomniał również o relacjach między członkami grupy.

"

Wyjdźcie z cienia i działajcie. Musicie być gotowi, żeby wspólnie tworzyć i pamiętać o szczerości, niezależnie od waszego ego. Musicie się komunikować. (...) Możecie zapoczątkowywać nowe gatunki czy podgatunki. "

Muzyk zdradził też, jacy muzycy mieli wpływ na jego twórczość w początkach kariery, kiedy zaczynał zajmować się muzyką profesjonalnie. Przyznał, że nie wspomina dobrze pierwszej trasy koncertowej zespołu po Europie.

"

Musieliśmy wtedy dzielić busa z Annihilatorem i Judas Priest. To świetni goście. Ale w tamtym czasie wciąż byliśmy nieznani i nienawidzili nas w Europie. (...) Fani przychodzili na koncerty, żeby zobaczyć właśnie ich, więc byli przeciwko nam. "

Artysta dodał, że manager koncertowy był „strasznym dupkiem”, zaś sama trasa była „przerażającym doświadczeniem”. Podkreślił jednak, że wiele zawdzięcza grupie Skid Row, która również zabrała Panterę na wspólną trasę.

"

Byli naprawdę pomocni, cała obsługa techniczna solidna i naprawdę świetna. To dokładnie ten model pracy, który chcieliśmy odtworzyć w innych zespołach. "

Anselmo w lipcu 2015 roku musiał zmierzyć się ze sporą krytyką. Fani zarzucili mu, że jego głos nie brzmi tak samo, jak przed laty. Muzyk próbował usprawiedliwiać to problemami ze strunami głosowymi, jednak przyznał, że nie byłby już w stanie zaśpiewać singla „Cemetery Gates” Pantery.

Na początku października 2015 Anselmo ujawnił, że założył nową supergrupę - Scour. Należą do niej basista John Jarvis (Pig Destroyer), gitarzysta Derek Engemann (Cattle Decapitation), drugi gitarzysta Chase Fraser (ex-Animosity) oraz Jesse Schobel za perkusją (Strong Intention, Cast The Stone). 

Co sądzicie o radach wokalisty?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Philip Anselmo Down