25.02.2019 15:14

Phil Anselmo nagrywa nową płytę: "To najmroczniejsza i najcięższa rzecz jaką zrobiłem"

W jednym z ostatnich wywiadów Phil Anselmo opowiedział o swoim najnowszym wydawnictwie. Na "En Minor" ma znaleźć się najcięższy materiał w jego karierze.

Phil Anselmo
foto: kadr z wideo/JasonJude1

Rok 2004 był tragiczny dla historii Pantery. Wówczas podczas koncertu w Columbus zastrzelono gitarzystę grupy Dimebaga Darrella. Chociaż zespół rozpadł się już wcześniej, tragedia odebrała nadzieje fanów na reunion ich ulubieńców. Byli członkowie Pantery zaangażowali się w inne muzyczne projekty. Karierę z licznymi sukcesami kontynuował między innymi wokalista grupy Phil Anselmo, który udzielał się w grupach takich jak Superjoint Ritual, Down czy też Philip Anselmo & The Illegals. Muzyk pracuje właśnie nad nową muzyką.

Koncerty Pantery z hologramem Dimebaga? Phil Anselmo komentuje
Koncerty Pantery z hologramem Dimebaga? Phil Anselmo komentuje
Przeczytaj także Koncerty Pantery z hologramem Dimebaga? Phil Anselmo komentuje

Phil Anselmo z Pantery nagrywa nową płytę 

Phil Anselmo udzielił wywiadu dla portalu DamnationVault.com, dziennikarz spytał muzyka o jego najbliższe plany. Były wokalista Pantery przyznał, że pracuje nad nowym materiałem. Zdradził, że trudno mu opisać słowami, co na nim usłyszymy.

"

To nie jest imprezowa muzyka. To nie jest muzyka do miłego spędzania czasu. Ludzie pytają mnie o koncerty i inne gówna, a ja nie potrafię im opisać, co to będzie, bo jeszcze tego nie słyszeli. To trudne do wyjaśnienia. "

Anselmo zastanawia się, czy materiał powinien ujrzeć światło dzienne i czy jego fani będą w stanie zrozumieć, co artysta ma do przekazania.

"

Ciężko mi to wytłumaczyć, bo jeszcze nikt nie słyszał tej muzyki. Szczerze mówiąc, nie wiem czy ktokolwiek powinien ją usłyszeń. Sądzę, że to najcięższa, najmroczniejsza płyta jaką kiedykolwiek stworzyłem w swoim życiu. Nie jestem jej pewien. "

Muzyk wytłumaczył, że jego wątpliwości wynikają głównie z dużego zaangażowania. Anselmo podkreśla, że zawsze daje z siebie sto procent, kiedy odpowiada za dany projekt.

"

Myślę, że ta muzyka jest świetna. Uwielbiam zespół, którym się otaczam. Po prostu kiedy robię projekt, idę w niego na tysiąc procent. Tak było z ostatnią płytą Illegals. To był death metal, bo opanował on tamten czas w moim życiu.

Teraz pozostaje wierny temu stylowi. Taki jest En Minor. Nie wiem, jak ludzie to przyjmą. "

Zobacz też: >>Posłuchaj niemetalowych artystek polecanych przez Phila Anselmo<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Pantera