Phil Anselmo odnalazł niepublikowany utwór Pantery
Jakub Gańko
20.04.2017 13:21
Phil Anselmo odnalazł niepublikowany utwór Pantery Fot. Shadowgate, CC BY 2.0

Czyżby pojawiły się szanse na to, że poznamy nieznany wcześniej utwór zespołu?

Pantera zapisała się na stałe na kartach historii cięższej muzyki takimi albumami jak „Cowboys from Hell”, „Vulgar Display of Power” czy „Far Beyond Driven”. Grupa rozwiązała się jednak w 2003 roku i niestety nie ma już szans na reaktywację. Śmierć Dimebaga Darrella ostatecznie ją przekreśliła.

Dlatego też każda możliwość usłyszenia jakichś nieznanych wcześniej dźwięków sygnowanych logo kapeli tak rozpala wyobraźnię jej fanów. Takie okazje zdarzały się już przy reedycjach albumów „The Great Southern Trendkill” czy „Vulgar Display of Power” z 2012 roku, na której znalazł się niepublikowany wcześniej kawałek „Piss”.

Teraz Phil Anselmo dał fanom nadzieję na więcej tego typu materiału na nadchodzących wznowieniach kolejnych albumów. Spytany o to, czy istnieją jeszcze jakieś niepublikowane kawałki Pantery, udzielił bardzo interesującej odpowiedzi...

To ciekawe, bo znalazłem taki numer, w którym nie potrafię się zupełnie połapać i jestem pewien, że to chłopaków... Ale nigdy nie dograłem do tego wokali i jestem przekonany, że w tamtym czasie były ku temu uzasadnione powody. Tak naprawdę nie dzieje się tam zbyt wiele. To tylko riff wte i wewte.

Niestety, na razie nie wiadomo nic o ewentualnym upublicznieniu tego kawałka. Miłośnikom twórczości Pantery z pewnością bardzo by na tym zależało, szczególnie że zespół nie może się pochwalić zbyt dużym archiwum niewykorzystanych kompozycji tego typu. Wokalista to zresztą kolejny raz potwierdził.

To był chyba jeden z pomysłów, które ciągnęły się jakiś czas. Albo daliśmy sobie z tym spokój i ruszyliśmy dalej, bo prawdę powiedziawszy, Pantera nie ma wcale tak wiele niepublikowanego materiału, który gdzieś by nam jeszcze został. Wykorzystywaliśmy na bieżąco raczej wszystko, co przychodziło nam do głowy.

Tym bardziej trzymamy kciuki, żeby kawałek, o którym wspominał Anselmo, ujrzał czym prędzej światło dzienne.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.