24.06.2019 09:26

Phil Anselmo opowiada, jak się czuje podczas grania piosenek Pantery po śmierci Vinniego Paula

Podczas jednego z wywiadów, Phil Anselmo wyjaśnił, co skłoniło go do wykonywania piosenek Pantery na koncertach z The Illegals i co czuje, kiedy je gra.

Phil Anselmo
fot. kadr z wideo

Vinnie Paul zmarł 22 czerwca 2018 roku. Muzyk miał 54 lata. Perkusista razem ze swoim bratem, Dimebagiem Darrellem założył Panterę w 1981 roku. Przyczyną śmierci Vinniego był zawał serca. Wokalista Pantery, Phil Anselmo w wywiadzie dla GMM wyznał co czuje, kiedy gra na koncertach utwory Pantery. 

Phil Anselmo o graniu piosenek Pantery po śmierci Vinniego Paula

Phil Anselmo jest obecnie związany z grupą The Illegals. Zespół wydał swój pierwszy album w 2013 roku, a drugi cztery lata później. Na koncertach można usłyszeć nie tylko piosenki grupy, ale także utwory z repertuaru Pantery. Co czuje Phil podczas ich wykonywania? 

"

Sporo osób kontaktowało się ze mną i mówiło: "Phil, jeśli kiedykolwiek chcesz wykonywać utwory Pantery, to jest ten moment". Po raz pierwszy ich posłuchałem, bo wcześniej byłem niezdecydowany. Teraz jednak czuje... Myślę, że tribute jest potrzebny.  "

Pantera archiwalne nagrania
Pantera archiwalne nagrania
Przeczytaj także Jak Pantera bawiła się na trasach koncertowych? Zobaczcie archiwalne nagrania

Wokalista przyznał również, że wykonywanie tych piosenek nie należy do najłatwiejszych zadań: 

"

Niektórzy pytają mnie, czy granie tych starych utworów jest trudne. Czy przywodzi na myśl te lub tamte wspomnienia... Z pewnością, ale dlatego koncentruje się na tym, żeby młodzi ludzie, którzy tego słuchają, wariowali.  "

Philip H. Anselmo & The Illegals w Warszawie w 2019 roku

Były wokalista Pantery wystąpi w Polsce. Zespół zagra 14 lipca 2019 roku w warszawskim klubie Progresja. Trasa "Choosing Mental Illness Tour" będzie promować trzeci album zespołu "Choosing Mental Illness As A Virtue". Na koncercie fani Anselmo z pewnością będą mogli usłyszeć utwory Pantery. 

Zobacz także: Philip H. Anselmo & The Illegals w Polsce 2019

Tagi: Pantera Philip Anselmo Dimebag Darrell Vinnie Paul