05.10.2017 15:53

Phil Anselmo wyda płytę zainspirowaną The Cure i The Sisters Of Mercy

Już w 2018 roku dowiemy się, jak będzie brzmieć nowy projekt muzyka. Na razie zapowiada się naprawdę ciekawie.

Phil Anselmo wyda płytę zainspirowaną The Cure i The Sisters Of Mercy
foto: Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink / East News; Valerio Berdini / REX / Shutterstock / East News

Phil Anselmo nudy nie lubi, zatem decyduje się na kolejne muzyczne projekty. Teraz zdradził, że w 2018 roku ukaże się nowe wydawnictwo jego projektu, który mocno nawiązuje do muzyki rockowej lat 80. Wokalista nieraz podkreślał, że uwielbia The Cure, a teraz będziemy mieć na to muzyczny dowód.

Nakładem wytwórni Ansolmo, Housecore Records, ukaże się album zespołu En Minor. Muzyk w jednym z wywiadów zdradził, jakie dokładnie zespoły posłużyły za inspirację:

"

Wkrótce pojawi się nagranie, nad którym pracowałem oczywiście prawie przez dwa lata - jak nad innymi piep*zonymi albumami. Nagrałem ten materiał z En Minor i sądzę, że będzie to album nawiązujący do świetnych mrocznych lat 80. - Sisters of Mercy, „Seventeen Seconds” czy „Faith” The Cure. Wczesny The Cure, U2, Nick Cave i piep*zony Bad Seeds czy The Birthday party, David Bowie... Sięgnąłem po te wszystkie inspiracje i jakoś pojawiły się takie rezultaty. "

Anselmo nie zamierza przejmować się ocenami innych i nie interesuje go również komercyjny sukces:

"

Nie celuję w radio, staram się poszerzać swoje horyzonty, napisać dobre utwory. Uważam jednak, że one żyją swoim własnym życiem. Są to utwory retro tylko w pewnym stopniu, tak twierdzę, bo wiem, skąd się wzięły. Ale gdy ktoś słyszy te nagrania, większość reaguje mówiąc, że jest to filmowa muzyka i słyszałem opinie typu, że jest to najlepsza płyta jaką stworzyłem w ciągu 30 lat. "

W międzyczasie Anselmo wyda EP-kę Scour, jak również zajmuje się wydawnictwem The Illegals. Dlatego też debiutancki album En Minor pojawi się na pewno w 2018 roku, możliwe, że już w marcu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Philip Anselmo