Phil Anselmo zagrał cover Celtic Frost
08.10.2015 15:30
Phil Anselmo zagrał cover Celtic Frost Fot. EMPICS Entertainment / East News

Wokalista ma pełne ręce roboty. Dopiero co stworzył swój nowy zespół Scour, a już zaangażował się w nowy projekt. Posłuchaj, jak muzyk sprawdza się w coverach. 

Artysta wraz z zespołem Child Bite wykonał kawałek z repertuaru kapeli Celtic Frost „The Usurper”. Utwór pochodzi z albumu „To Mega Therion”, który ukazał się w 1985 roku.

Posłuchajcie, jak muzycy sprawili się z repertuarem szwajcarskiej kapeli:

Przeczytaj także

Cover trafi na nadchodzący album „Morbid Tales: A Tribute To Celtic Frost”, który pojawi się 13 listopada 2015 roku Corpse Flower Records. Krążek jest dopełnieniem „Morbid Tales: An Illustrated To Celtic Frost”, czyli 155-stronicowego komiksu Marka Rudolpha z takimi postaciami sceny metalowej, jak Scott Kelly (Neurosis), Tomas Lindberg (At The Gates),Dan Lilker (Brutal Truth), Shane Embury (Napalm Death), Fenriz (Darkthrone) czy Ivar Bjornson (Enslaved). Jest to druga pozycja w zaplanowanej komiksowej trylogii poświęconej muzyce metalowej. Wcześniejsze dzieło Rudolpha ukazało się w 2012 roku i nazywało się „Satan Is Alive: A Tribute To Mercyful Fate”.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Winyl „Morbid Tales: A Tribute To Celtic Frost” ukaże się w 500 kopiach w pięciu kolorach. Na krążku znajdą się również inne wersje kawałków Celtic Frost, które wykonali m.in. Persekutor, Acid Witch, Temple Of Void, Municipal Waste czy Hayward z Scottem Kellym i Jasonem Roederem z Neurosis.

Posłuchajcie zapowiedzi tego albumu:

Tracklista:

Strona A:

  1. Child Bite & Philip H. Anselmo - The Usurper
  2. Persekutor - Procreation Of The Wicked
  3. Acid Witch - Cherry Orchards
  4. Temple Of Void - Os Abysmi Vel Daath

Strona B:

  1. Municipal Waste – Nocturnal Fear
  2. Hayward (feat. Scott Kelly, Jason Roeder z Neurosis) - Jewel Throne
  3. Coffin's Slave (feat. Scott Carlson z Repulsion) - Dance Sleazy
  4. Evoken – Dawn Of Megiddo

MP3 Bonus:
Black Anvil - Dethroned Emperor

Flexi Bonus:
Coffins Slave - Reaper (z repertuaru Hellhammer)

Phil Anselmo na początku października 2015 roku stworzył nowy projekt muzyczny - zespół Scour, który jak na razie nie opublikował żadnych swoich nagrań. W zespole znaleźli się również John Jarvis, Chase Fraser, Derek Engemann oraz Jesse Schobel.

Co sądzicie o coverze w wykonaniu Phila Anselmo?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.