24.08.2016 11:49

Phil Anselmo zaśpiewał z Jezusem Chrystusem

Eyehategod może się chwalić nie tylko występami z dawnym wokalistą Pantery. Na jednym z koncertów dołączył do niego sam Syn Boży.

Phil Anselmo zaśpiewał z Jezusem Chrystusem
foto: kadr z wideo

Phil Anselmo poważnie nadszarpnął swoją reputację w świecie muzycznym za sprawą kontrowersyjnego zachowania na Dimebash 2016. Nazistowski gest oburzył nie tylko jego wiernych fanów, lecz także wielu muzyków, w tym Robba Flynna z Machine Head. Jego zachowanie spotkało się poważnymi konsekwencjami w postaci odwołanych koncertów Down.

Na szczęście wokalista powoli wraca do łask. Na obecnej trasie Eyehategod zastąpił zmagającego się z problemami zdrowotnymi wokalistę. Jego popisy w tej roli mogliśmy już oglądać na nagraniach z występu w Nowym Orleanie. Teraz możemy popatrzeć na wideo zarejestrowane podczas imprezy GWAR-B-Q 2016 w Richmond, gdzie Phil Anselmo nie był wcale jedynym gościem sludge metalowców...

W pewnym momencie na scenę wkroczył bowiem sam... Jezus Chrystus. Nazarejczyk został zaproszony z tłumu przez samego wokalistę i wyraźnie cieszył się koncertem, uprawiając w pełni profesjonalny headbanging. Co prawda Anselmo znokautował go jednym ciosem, ale już po chwili mężczyźni się pogodzili i zrobili nawet tradycyjnego misia.

Nagranie z tego niecodziennego zdarzenia obejrzycie poniżej:

Wizytę Jezusa na występie Eyehategod z Philem Anselmo pełniącym obowiązki wokalisty można próbować zinterpretować na wiele sposobów. Czy to znak od Boga? Czy zesłanie Syna Bożego na metalowy koncert z jego udziałem to symboliczny gest przebaczenia i odpuszczenia win ze stycznia 2016? Miejmy nadzieję, że Anselmo uważnie przypatrzył się gestom Jezusa i już wie, jak na przyszłość unosić ręce.

Gdy już zobaczyliśmy wokalistę w towarzystwie Jezusa, niewiele nas może zdziwić. Zawsze możemy sobie przypomnieć jego czasy świetności w Panterze dzięki reedycji „The Great Southern Trendkill” czy historii grupy uchwyconej na zdjęciach w albumie „A Vulgar Display Of Pantera”.

Z kim jeszcze widzielibyście Jezusa na jednej scenie?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Philip Anselmo