Phil Campbell o debiutanckim albumie: Nie chciałem, żeby ta płyta brzmiała jak Motorhead

14.10.2019 13:02
Phil Campbell o debiutanckim albumie: Nie chciałem, żeby ta płyta brzmiała jak Motorhead Fot. . KRZYSZTOF GLOWACKI/REPORTER/East News

Phil Campbell był przez długi czas gitarzystą w zespole Motorhead. Kiedy zespół zakończył karierę, muzyk postanowił wydać debiutancki krążek.

Phil Campbell zasilał szeregi Motorhead od 1984 roku. W 2015 roku świat obiegła informacja o śmierci Lemmy'ego Kilmistera, frontmana kapeli. W wywiadzie, którego niedawno udzielił gitarzysta, Campbell zdradził, co czuje w związku z wydaniem debiutanckiej płyty. "Old Lions Still Roar" ma się ukazać już niebawem i będzie to pierwsze solowe wydawnictwo muzyka. 

Phil Campbell z Motorhead wypowiedział się na temat debiutanckiego albumu

W rozmowie z Andrew McKaysmith w podcaście "Scars And Guitars" Campbell przyznał, że czekał 20 lat na wydanie płyty. Muzyk musiał do niej dojrzeć:

Nie powiedziałbym, że to trwało 20 lat. Chodzi o to, że czekałem, dojrzewałem przez 20 lat, tęskniłem. Odkąd Motorhead niestety zakończyło swoją działalność, miałem więcej czasu na myślenie. Pierwsze nagrania rozpoczęły się około 2,5 lub 3 lata temu. Chciałem zrobić album, który jest rozgałęziony. Miałem kilka pomysłów od 10 lub 12 lat. Niektóre są jednak świeże. Nie chciałem, żeby ta płyta brzmiała jak Motorhead, takich płyt zrobiłem już około 20.

Muzyk zdradził również, jak się czuje po zakończeniu działalności Motorhead. Czy dalej wyczuwa mus grania numerów słynnej brytyjskiej kapeli?

Wciąż gramy "Ace Of Spades" i inne piosenki Motorhead. Lubię je grać. Dobrze brzmią. Jednak gramy też wiele własnego materiału. Niektórzy ludzie nie zadają sobie nawet trudu, żeby przeczytać kilka informacji o Motorhead. Myślą, że to wszystko zasługa Lemmy'ego. To mnie trochę wkurza. Wiele osób tak myśli... [...]. Wszyscy ciężko pracowaliśmy.

Przeczytaj także

Pierwszy singiel z debiutanckiej płyty Phila Campbella ukazał się 9 sierpnia 2019 roku. W nagraniach wzięli udział sami świetni muzycy. Fani mogli usłyszeć gitarę Micka Marsa, wokal Dee Sindera i perkusję Chrisa Fehna. Premiera "Old Lions Still Roar" odbędzie się 25 października 2019 roku.

Zobacz także: Muzycy Motorhead, Slipknota i Motley Crue nagrali piosenkę. Jak brzmi?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.