25.10.2016 13:28

Phil Collins „jeszcze nie umarł”, czyli autobiografia byłego muzyka Genesis

Wokalista, perkusista, kompozytor, autor tekstów i aktor. Sprawdźcie, co znalazło się w książce artysty, któremu udało się sprzedać ponad sto milionów płyt. 

Phil Collins „jeszcze nie umarł”, czyli autobiografia byłego muzyka Genesis
foto: materiały prasowe

Phil Collins postanowił udowodnić swoim fanom, że na pisaniu książek zna się równie dobrze, co na tworzeniu podbijającej świat muzyki. Artysta w publikacji „Jeszcze nie umarłem” przedstawia ciekawostki ze swojego scenicznego oraz prywatnego życia, opowiada o spektakularnych sukcesach i niepowodzeniach. W książce znalazły się także fakty dotyczące trzech nieudanych małżeństw i rozwodów muzyka.

Artysta w książce opisał całą muzyczną karierę, wszystkie wzloty i upadki, a także podzielił się refleksjami na temat współpracy z Erikiem Claptonem czy Robertem Plantem. Nie zabrakło prób wyjaśnienia obecności na setkach list przebojów i pierwszych stronach brukowców.

Jeszcze w czerwcu 2016 roku Phil Collins przyznał, że napisanie książki planował od kilku lat.

"

Zdecydowałem, że teraz nadszedł właściwy moment. W moim życiu osobistym wydarzyło się wiele rzeczy, które sprawiły, że zabrałem się do działania. Pod wieloma względami miałem wymarzone życie. Na pewno to jest życie, o którym warto napisać. Byłem niesamowicie szczęśliwy, ale również bardzo ciężko na wszystko pracowałem. Współpracowałem z moimi idolami, pisałem piosenki, które ludzie pokochali i ku mojemu zaskoczeniu, mogłem zarabiać na życie jako perkusista. "

Konkurs na Antyradio.pl

Z okazji premiery polskiego tłumaczenia książki, zaplanowanej na 26 października 2016, już wkrótce na naszej stronie znajdziecie konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie najnowsza literacka publikacja Phila Collinsa. Bądźcie czujni i śledźcie uważnie Antyradio.pl! 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Phil Collins