11.08.2020 10:03

Phil Collins wrócił na listy przebojów. Wszystko przez viralowe wideo

Oto moc internetu - Phil Collins powrócił na listy przebojów po prawie 40 latach z hitem "In The Air Tonight". Wszystko przez popularne wideo, w którym nastolatkowie reagują na przebój.

Phil Collins wrócił na listy przebojów. Wszystko przez viralowe wideo
foto: Photopress PR / Splash News/EAST NEWS

Utwór Collinsa powrócił na zestawienie najpopularniejszych przebojów iTunes już w zeszłym tygodniu, wspinając się na 3. miejsce zestawienia. Skąd nagła popularność hitu "In The Air Tonight"? Ten był bohaterem wideo braci Freda i Tima Williamsów, którzy kilka tygodni temu usłyszeli przebój po raz pierwszy, a swoją reakcję wrzucili na YouTube'a.

Phil Collins wrócił na listy przebojów

"To było świetne, naprawdę świetne" - słyszymy w wideo bliźniaków.

"

Nigdy nie słyszałem, żeby właściwy beat kawałka zaczął się dopiero po jakichś 3 minutach. "

Koncerty
Koncerty
Przeczytaj także Polacy wybrali najlepszy koncert 2019 roku. Zwycięzca mógł być tylko jeden

Fred i Tim Williamsowie prowadzą na YouTubie kanał Twinsthenewtrend i od kilku miesięcy wstawiają swoje reakcje na wielkie przeboje. Ich wideo dotyczące Phila Collinsa stało się viralem, zdobywając prawie 17 milionów wyświetleń na samym Twitterze, a materiałem podzieliła się m.in. reżyser Ava Duvernay. 

Bliźniacy udzielili niedawno wywiadu CNN, w którym wytłumaczyli, że zaczęli od reakcji na piosenki hip-hopowe, ale potem posłuchali Franka Sinatry. Kiedy eksplorowanie nieznanego terytorium zaczęło przynosić im większą popularność i stało się dla nich ciekawsze, to sięgnęli też po inne klasyki pokroju Dolly Parton, Whitney Houston, czy Queen.

"

Jesteśmy czarni, ludzie nie spodziewają się, że będziemy słuchali takiego rodzaju muzyki. Jesteśmy też młodzi. Rzadko widzi się ludzi, który się otwierają w tych czasach. Większość osób nie wychodzi poza swoją strefę komfortu i nie reaguje na muzykę, której nie znają. "

Poniżej możecie zobaczyć viralową reakcję braci Williams na przebój Phila Collinsa:

Phil Collins
Phil Collins
Przeczytaj także 7-metrowa figura Dzieciątka Jezus z Meksyku wygląda jak Phil Collins
Tagi: Rock News Phil Collins