Prophets Of Rage krytykuje masowe strzelaniny w USA w nowym klipie [WIDEO]

06.09.2019 14:58
Prophets Of Rage krytykuje masowe strzelaniny w USA w nowym klipie [WIDEO] Fot. . Stanisław Wadas

Prophets Of Rage to supergrupa stworzona z członków Rage Against the Machine, Public Enemy i Cypress Hill.

Prophets Of Rage powstał w 2016 roku. W skład grupy wchodzą muzycy Rage Against the Machine: basista Tim Commerford, gitarzysta Tom Morello i perkusista Brad Wilk. W kapeli są również obecni członkowie Public Enemy: DJ Lord i raper Chuck D, a także B-Real z Cypress Hill. Nazwa zespołu pochodzi od tytułu jednego z utworów Public Enemy "Prophets of Rage" z 1988 roku.

Prophets Of Rage krytykuje masowe strzelaniny w USA w nowym klipie [WIDEO]

Nie od dziś wiadomo, że członkowie zespołu angażują się w aktywizm polityczny. W najnowszym klipie krytykują masowe strzelaniny, które niedawno miały miejsce w USA. "Pop Goes The Weapon" to najnowszy utwór od Prophets Of Rage od czasu wydania pierwszego singla "Made With Hate" w czerwcu 2019 roku.

Przeczytaj także

Prophets Of Rage wystąpił w Polsce na Pol'and'Rock Festival 2019. Publiczność bawiła się tak dobrze, że nie chciała pozwolić zespołowi zejść ze sceny. Kiedy kapela zagrała "Killing In the Name" tłum zwariował. Nie zabrakło również takich utworów jak "Bombtrack", "Bulls on Parade" czy "Guerrilla Radio". Muzycy otwarcie powtarzali ze sceny hasła, które miały zachęcić do zwalczania wszelkich form przejawu nienawiści do drugiego człowieka.

Zobacz także: Prophets of Rage zapowiedział nowy album singlem „Heart Afire”

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.