08.08.2015 13:25

Piekielny majestat od Ghost

Szwedzki zespół zaprezentował nowy utwór z nadchodzącej płyty. Album „Meliora” trafi na sklepowe półki już 21 sierpnia 2015 roku. Sprawdźcie, jak brzmi „Majesty”!

Piekielny majestat od Ghost
foto: kadr z wideo

Fani odliczają dni do wydania nowego albumu, a zespół nie przestaje dawkować napięcia. Po kawałkach „Cirice” i „Absolution” Ghost ujawnił kolejny kawałek, który znajdzie się na zapowiadanym krążku.

"

Można powiedzieć, że to taki hymn o mrocznym władcy podziemia. Z drugiej strony to coś o ludziach, którzy idealizują autorytety w świecie zmierzającym do zagłady. Jak kochać coś, co cię nienawidzi? "

Kompozycja „Majesty” póki co nie doczekała się się teledysku. Posłuchajcie wersji audio. 

Publikując nowy kawałek zespół potwierdza to, co obiecał na kilka miesięcy przed premierą krążka - że zaplanowana na 21 sierpnia 2015 roku płyta „Meliora” ma być mroczniejsza, niż poprzednie i że pojawi się na niej dużo „industrialnych, post - apokaliptycznych tematów z większą ilością gitar”.

Na albumie znajdzie się dziesięć kawałków. Kilka z nich można było usłyszeć podczas niedawnego koncertu zespołu w Szwecji. Ghost po raz pierwszy zagrał tam między innymi numer „From the Pinnacle to the Pit”.

Za brzmienie płyty odpowiada producent i gitarzysta, Klas Åhlund, który jest znany między innymi ze szwedzkiej kapeli Teddybears.

Miksem zajął się Andy Wallace, który ma już na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Slayer, Sepultura, czy Nirvana.

Nowy album Ghost, który od niedawna występuje z nowym wokalistą, Papą Emeritusem III, będzie trzecim w karierze grupy. Do tej pory zespół może pochwalić się płytami „Opus Eponymous” z października 2010 roku i „Infestissumam” z kwietnia 2013 roku.

Jak Wam się podoba nowa propozycja od Ghost?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Ghost