Piekielny majestat od Ghost

Małgorzata Wierzejewska
08.08.2015 13:25
Piekielny majestat od Ghost Fot. kadr z wideo

Szwedzki zespół zaprezentował nowy utwór z nadchodzącej płyty. Album „Meliora” trafi na sklepowe półki już 21 sierpnia 2015 roku. Sprawdźcie, jak brzmi „Majesty”!

Fani odliczają dni do wydania nowego albumu, a zespół nie przestaje dawkować napięcia. Po kawałkach „Cirice” i „Absolution” Ghost ujawnił kolejny kawałek, który znajdzie się na zapowiadanym krążku.

Można powiedzieć, że to taki hymn o mrocznym władcy podziemia. Z drugiej strony to coś o ludziach, którzy idealizują autorytety w świecie zmierzającym do zagłady. Jak kochać coś, co cię nienawidzi?

Kompozycja „Majesty” póki co nie doczekała się się teledysku. Posłuchajcie wersji audio. 

Publikując nowy kawałek zespół potwierdza to, co obiecał na kilka miesięcy przed premierą krążka - że zaplanowana na 21 sierpnia 2015 roku płyta „Meliora” ma być mroczniejsza, niż poprzednie i że pojawi się na niej dużo „industrialnych, post - apokaliptycznych tematów z większą ilością gitar”.

Na albumie znajdzie się dziesięć kawałków. Kilka z nich można było usłyszeć podczas niedawnego koncertu zespołu w Szwecji. Ghost po raz pierwszy zagrał tam między innymi numer „From the Pinnacle to the Pit”.

Za brzmienie płyty odpowiada producent i gitarzysta, Klas Åhlund, który jest znany między innymi ze szwedzkiej kapeli Teddybears.

Miksem zajął się Andy Wallace, który ma już na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Slayer, Sepultura, czy Nirvana.

Nowy album Ghost, który od niedawna występuje z nowym wokalistą, Papą Emeritusem III, będzie trzecim w karierze grupy. Do tej pory zespół może pochwalić się płytami „Opus Eponymous” z października 2010 roku i „Infestissumam” z kwietnia 2013 roku.

Jak Wam się podoba nowa propozycja od Ghost?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.