27.12.2017 11:17

Pierwsza żona Chestera Benningtona domaga się zaległych alimentów. Żąda pół miliona dolarów

Samantha Olit pozwała rodzinę swojego byłego męża. Oczekuje wypłaty zaległych alimentów za kilka lat i udziału w zyskach z tantiemów i merchandise’u zmarłego frontmana Linkin Park.

Pierwsza żona Chestera Benningtona domaga się zaległych alimentów. Żąda pół miliona dolarów
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Chester Bennington, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017, osierocił sześcioro dzieci. Był dwukrotnie żonaty – w latach 1996-2005 z Samanthą Olit, z którą miał syna Dravena, a od 2005 do końca życia z Talindą Ann Bentley. Muzyk swój majątek przepisał wszystkim swoim dzieciom oraz Talindzie. W rękach drugiej żony znajdują się także fundusz emerytalny oraz prawa do muzyki Benningtona. Zapisy spadkowe nie objęły Samanthy. 

Była żona Benningtona stara się teraz pozyskać część pozostawionego przez niego majątku. Złożyła pozew, w którym domaga się w udziałów w zyskach z merchandise’u i tantiemów Chestera, a także wypłaty zaległych alimentów na rzecz jej syna. Olit utrzymuje, że wokalista nie płacił jej rodzinie w latach 2012-2017. Portal TMZ.com szacuje żądania byłej żony artysty na 502 tysiące dolarów plus odsetki. 

Nie jest tajemnicą, że dwie rodziny Chestera pozostają w złych stosunkach. Samantha wyrażała w internecie swoje oburzenie sposobem, w jaki ona i Draven zostali potraktowani podczas pogrzebu wokalisty w lipcu 2017. Jego pierwsza małżonka stara się przykuć uwagę mediów na różne sposoby – w swoich mediach społecznościowych twierdziła, że przy pomocy medium stara się porozumieć z duchem muzyka. Niedawno o swoich doświadczeniach z zaświatami opowiadała w telewizji.

Maciej Koprowicz
Tagi: Chester Bennington Linkin Park Rock News