21.02.2019 13:21

Pierwszy Światowy Kongres Metalowy już wkrótce. Będą premiery, panele dyskusyjne i koncerty

22 i 23 marca w Londynie odbędzie się Pierwszy Światowy Kongres Metalowy. Wydarzenie zgromadzi w jednym miejscu fanów, dziennikarzy i artystów.

Światowy Metalowy Kongres
foto: worldmetalcongress.org

Światowy Kongres Metalowy to dwudniowe święto heavy metalu. Ma na celu między innymi podkreślenie ogólnoświatowego wpływu muzyki ekstremalnej na społeczeństwo. Poza premierami filmowymi i muzyką na żywo przewidziano też wiele ciekawych paneli dyskusyjnych. Wydarzenie skupi w jednym miejscu całą społeczność metalową od Indii po RPA, Singapur, Syrię i nie tylko.

Impreza została stworzona przy wsparciu Arts Council England. Pierwszego dnia odbędzie się na niej konferencja branżowa, w której wezmą udział przedstawiciele wytwórni płytowych, organizatorzy festiwali, dziennikarze oraz sami artyści. Drugiego dnia fani metalu będą mogli uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i zadać pytania kluczowym artystom, dziennikarzom oraz twórcom na temat branży muzycznej. Wówczas odbędą się również premiery filmów oraz koncerty.

Perkusista
Perkusista
Przeczytaj także Badania wykazały, że perkusiści są bardziej inteligentni i wytrzymali od innych

Pierwszy Światowy Kongres Metalowy. Gdzie i kiedy się odbędzie?

World Metal Congress odbędzie się 22 i 23 marca 2019 roku w Londynie w Rich Mix Cinema. Bilety na wydarzenie nadal są dostępne na stronie organizatorów. Dwudniowy karnet na konwencję kosztuje 50 funtów, czyli około 250 złotych.

Wśród inicjatorów Konferencji znajdziemy Alexandra Milasa z Twin V, czyli firmy producenckiej, która współpracowała z artystami takimi jak Iron Maiden czy Amon Amarth, Josha Retallicka, dyrektora Old Empire, firmy promującej muzykę i koncerty artystów takich jak Suicidal Tendencies czy Chelsea Wolfe, Dr Linę Khatib, twórczynię Wacken Metal Battle Sweden, specjalistkę w dziedzinie polityki Bliskiego Wschodu oraz Dra Nialla Williama Richarda, specjalistę w dziedzinie kultury popularnej ze specjalnym naciskiem na muzykę metalową.

Z inicjatywy bardzo ucieszył się gitarzysta formacji Black Sabbath, Tony Iommi, który powiedział:

"

Jestem bardzo szczęśliwy, że ta konferencja odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Metalowa społeczność jest naprawdę duża, a rzadko zdobywa uznanie, na jakie w pełni zasługuje. Mam nadzieję, że cała impreza przebiegnie zgodnie z planem. "

Ostatnim punktem programu imprezy będą koncerty. Na wydarzeniu zagrają reprezentanci muzyki metalowej z całego świata: Wormrot z Singapuru, Dawn Ray'd i Zombies Ate My Girlfriend z Południowej Afryki.

Zobacz też: >>Badania dowodzą, że metalowcy są mądrzejsi, niż głosi stereotyp<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News