15.12.2014 12:28

Pierwszy krążek Iron Butterfly od 1975 roku!

Pamiętacie hit „In-A-Gadda-Da-Vida”? Amerykański zespół pracuje nad nowym albumem! Psychodeliczny rock powraca?

Pierwszy krążek Iron Butterfly od 1975 roku!
foto: commons.wikimedia.org

Gitarzysta, Mike Pinera, który w 1969 roku dołączył do zespołu, potwierdził informację o powrocie Iron Butterfly.

"

Właśnie reaktywowaliśmy zespół z częścią oryginalnych członków. Wielu chłopaków niestety odeszło z tego świata... Zagramy w składzie: Ron Bushy - perkusista i założyciel kapeli, ja i Doug Ingle Junior – syn wokalisty Iron Butterfly, który brzmi i wygląda dokładnie jak ojciec! "

Doug Ingle Senior nie był brany pod uwagę przy reaktywacji. Wokalista i klawiszowiec odszedł z grupy w 1971 roku. Powodem było psychiczne i fizyczne wycieńczenie po kilku latach intensywnego koncertowania.

"

Mamy nowego basistę, będziemy dawać występy jako Iron Butterfly i pracujemy nad nowym albumem. "

Kto dopełni skład „Żelaznych Motyli”? Tego na razie nie wiadomo…

Nowa płyta będzie pierwszą od 1975 roku, kiedy zespół opublikował krążek „Sun and Steel”.

Iron Butterfly najbardziej znany jest z przeboju „In-A-Gadda-Da-Vida”, który znalazł się na drugim studyjnym krążku o tym samym tytule. Do tej pory album sprzedał się w liczbie 30 milionów kopii. Przypomnijcie sobie, jak kiedyś brzmiał prawdziwy rock!

Ostatnie lata dla członków zespołu oznaczały kilka tragedii. Gitarzysta Larry „Rhino” Reinhardt, który był członkiem grupy na przełomie lat 70. i 80., zmarł w styczniu 2012 roku. Pod koniec tego samego roku Lee Dorman, który grał na basie, także odszedł na zawsze. Rezygnacja z grania gitarzysty Charliego Marinkovicha w grudniu 2013 roku połączona z problemami zdrowotnymi Rona Bushy’ego wydawała się oznaczać definitywny koniec grupy. Jednak nie wszystko stracone!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Iron Butterfly