Pierwszy wokalista AC/DC napisze książkę o zespole

Małgorzata Wierzejewska
04.08.2015 11:10
Pierwszy wokalista AC/DC napisze książkę o zespole Fot. kadr z wideo

Dave Evans, który grał z AC/DC w latach 1973 - 1974, opowie o swojej współpracy z grupą. Czy zdradzi jakieś nieznane szczegóły? Sprawdźcie!

Grali razem zaledwie jedenaście miesięcy i wspólnie stworzyli tylko jeden singiel zatytułowany „Can I Sit Next to You Girl”. Mimo tak krótkiej historii Dave Evans, były wokalista AC/DC uważa, że bez jego wspomnień dzieje zespołu nie będą kompletne.

Cały czas myślę o tej książce. To zabawne, ale ostatnia opowieść, jaka powstała o AC/DC zupełnie nie wspomina o tym pierwszym okresie. A bez tych kilkunastu miesięcy, kiedy zespół się rodził, reszta historii nie będzie się zgadzać.

Dave Evans uważa, że fani grupy powinni wiedzieć, co dokładnie wydarzyło się od listopada 1973 roku do października 1974 roku. Zdradził też, że to on sam chce napisać wspomnienia.

Nie chcę pisać źle o AC/DC, chciałbym po prostu, aby każdy mógł mieć wyczerpującą biografię grupy. Inni członkowie zespołu, którzy grali z nim od czasu założenia, Colin Burgess i Larry Van Kriedt też zasługują na to, aby powiedzieć o nich parę słów. To nie byłoby to samo AC/DC, gdyby nie ludzie, którzy działali w kapeli od samego początku.

Pierwszy wokalista grupy po niespełna rocznej współpracy został zastąpiony przez Ronalda Belforda „Bona” Scotta. Do zespołu dołączyli równocześnie perkusista Phil Rudd i basista Mark Evans.

Krótko po tym AC/DC wydał jeden z najpopularniejszych singli w swojej karierze - „It's a Long Way to the Top (If You Wanna Rock 'n' Roll)” - który później stał się jego rockowym hymnem.

O rozstaniu Dave'a Evansa i AC/DC krążyło dużo plotek. Po pierwsze chodziło o styl wokalisty, który według braci Young zbyt niebezpiecznie zmierzał w kierunku glamu.

Po drugie muzyk nie mógł dogadać się z resztą kapeli.

To było niedorzeczne. Wyróżniałem się na tle grupy, która względnie miała już jakiś wypracowany styl - wystarczy spojrzeć na stare fotografie. Ale moim zdaniem nie do końca to było powodem naszego rozstania. Pracowałem, dawałem z siebie wszystko, ale nie zgrały się nasze osobowości. Nie lubiłem szczególnie managera.

Posłuchajcie jedynego kawałka, jaki Dave Evans nagrał z australijską grupą:

Dave Evans od czasu rozstania z AC/DC kontynuuje karierę muzyczną. Krótko po odejściu z zespołu założył formację Rabbit, która zakończyła działalność w 1977 roku.  

Artysta ma też na swoim koncie kilka EP-ek. Dyskografię zamyka wydana w 2014 roku płyta „Nothing to Prove”.

Na razie nie wiadomo, kiedy książka miałaby trafić na sklepowe półki.

Chcielibyście poznać historię początków AC/DC?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.