30.11.2016 15:38

Piłeś? Nie jedź, bo za karę policja puści ci Nickelback

Policja w Kendington postanowiła dorzucić bonusową karę dla pijanych kierowców - płytę „Silver Side Up” Nickelback. Czy kanadyjski zespół przyczyni się do spadku wykroczeń?

Piłeś? Nie jedź, bo za karę policja puści ci Nickelback
foto: Postdlf, CC-BY-SA-3.0-migrated; VIPix / Splash News / East News; Caryca Pejnta

Ten zespół nie ma łatwo - im więcej tworzy ballad tym większa fala krytyki go dosięga. To zagadnienie postanowiono również zbadać i Nickelback stał się tematem pracy naukowej, w której wykazano, że kapeli zarzuca się nieautentyczność i podążanie za komercyjnym sukcesem.

Nickelback stał się obiektem kpin, ale nie przeszkadza mu to w sprzedawaniu swoich płyt, które całkiem nieźle radzą sobie na rynku muzycznym. Czy można jeszcze wymyślić jakiś żart z kanadyjską kapelą w roli głównej? Tak i to jeszcze jaki!

Policja w kanadyjskim mieście Kensington w związku z nadchodzącym okresem świątecznym postanowiła walczyć z pijanymi kierowcami na swój sposób, czyli wykorzystując do tego nagrania Nickelback - „Silver Side Up”. Osoba, która zostanie złapała na prowadzeniu samochodu w nietrzeźwym stanie nie dość, że dostanie mandat, zostanie jej odebrane na pewien czas prawo jazdy, to również otrzyma bonusową karę - w drodze do więzienia funkcjonariusze włączą płytę Nickelback.

"

Nie musicie nam dziękować, wykombinujemy czy jesteście na tyle głupi, żeby siadać za kółko po piciu, więc nagranie Chada Kroegera i chłopaków jest idealnym prezentem dla ciebie. "

Policja zachęca zatem, żeby nie sięgać po kluczyki do samochodu po kieliszku, wtedy też ta kaseta za bardzo nie ucierpi. Oto dowód:

Trzeba przyznać, że kanadyjska policja wpadła na niezły pomysł - zawsze można postraszyć kierowców muzyką Nickelback. W końcu kapela ma na swoim koncie tyle wyciskaczy łez, że na dłuższą metę trudno to znieść.

Rzeczywiście lepiej zostać po imprezie u znajomych czy wybrać taksówkę niż znosić takie tortury - nie mówiąc już o niebezpieczeństwie, jakie wiąże się z prowadzeniem samochodu po pijaku. Miejmy nadzieję, że Chad Kroeger przyczyni się do zmniejszenia wykroczeń Kensington :)

A na koniec mamy dla Was „chadowe” głosowanie!

Czy Nickelback jest przypałowym zespołem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nickelback