15.02.2017 14:14

Pink Floyd wyda 6 boxów z niepublikowanym materiałem

Wczesny dorobek legendarnej grupy zostanie wznowiony, tym razem jako sześć osobnych wydawnictw.

Pink Floyd wyda 6 boxów z niepublikowanym materiałem
foto: kadr z wideo

Oczywiście na nowy materiał od Pink Floyd nie ma już co liczyć - zespół ostatecznie się pożegnał w 2014 roku wydawnictwem „The Endless River” z 2014 roku. Fani mogą co najwyżej wciąż oczekiwać na solowy krążek Rogera Watersa. Jego koledzy wciąż jednak mają przepastne archiwa materiału, który można przypominać nowym pokoleniu.

Nie powinno więc dziwić, że nawet gdy już raz wypuścili je na rynek w postaci ogromnego boxu „The Early Years 1965-1972”, który miał swoją premierę w listopadzie 2016 roku, zrobią to... jeszcze raz. Tym razem w przystępniejszej i bardziej osiągalnej dla przeciętnej kieszeni formie.

Przypomnijmy, że tamto wydawnictwo zawierało ponad 11 godzin audio i 14 godzin wideo, w tym remiksy, nagrania na żywo, odrzuty, odmienne wersje i sesje z BBC Radio. Pośród tego bogactwa znalazło się 20 nieznanych wcześniej utworów, 7 godzin niedostępnych oficjalnie nagrań na żywo i dodatkowe 5 rzadkiego materiału z koncertów.

Całość robiła wrażenie porażającym wydaniem. Obok 27 płyt mogliśmy znaleźć 5 wczesnych, zremasterowanych winylowych singli w dokładnie odwzorowanych okładkach oryginalnych wydań oraz mnóstwo gadżetów takich jak promocyjne ulotki czy repliki biletów. Już wtedy jednak materiał ten został pogrupowany na sześć osobnych pudełek - teraz będziemy mogli je nabyć osobno.

24 marca 2017 roku na rynek trafią poszczególne części:

  • 1965-1967: CAMBRIDGE ST/ATION
  • 1968: GERMIN/ATION
  • 1969: DRAMATIS/ATION
  • 1970: DEVI/ATION
  • 1971: REVERBER/ATION
  • 1972: OBFUSC/ATION

Każda z nich została wyceniona na około 50 dolarów - to wciąż jednak lepsze rozwiązanie np. dla fanów, których interesują tylko konkretne momenty w działalności Pink Floyd. Teraz nie będą musieli wydawać 550 dolarów na cały komplet. Zamówienia przedpremierowe można już składać w oficjalnym sklepie zespołu.

Tymczasem jeśli nie chcecie wydawać tyle pieniędzy, możecie sobie przypomnieć najlepsze momenty w muzyce Pink Floyd w inny sposób. Doskonałą okazję do tego będziecie mieć 3 marca 2017 roku we wrocławskiej Hali Stulecia, gdzie wystąpi The Australian Pink Floyd Show.

Jakub Gańko
Tagi: #Pink Floyd #Rock News