03.12.2015 12:22

Pink Floyd wydał EP-kę z wczesnymi nagraniami

W tajemnicy przed wszystkimi ukazał się krążek z materiałem powstałym na początku istnienia zespołu. Co znalazło się na tym wydawnictwie?

Pink Floyd wydał EP-kę z wczesnymi nagraniami
foto: East News

Tego nikt się nie spodziewał, bowiem grupa do końca utrzymywała tę wiadomość w tajemnicy. W czasie Black Friday na półkach sklepowych pojawiła się limitowana edycja albumu Pink Floyd zatytułowanego „1965 – Their First Recordings”.

Utwory, które znalazły się na tym krążku zostały nagrane przed ukazaniem się debiutanckiej płyty z 1967 roku „Piper at the Gates of Dawn”. EP-ka zawiera 6 numerów, z czego 4 z nich skomponował Syd Barrett, a jeden jest autorstwa Rogera Watersa, gdzie wokalnie udzieliła się również Juliette Gale. Natomiast ostatnia kompozycja „I'm a King Bee” pochodzi z repertuaru Slim Harpo.

Jakie jeszcze utwory znalazły się na krążku?

Tracklista:

  1. Lucy Leave
  2. Double O Bo
  3. Remember Me
  4. Walk With Me Sydney
  5. Butterfly
  6. I'm A King Bee

Wydawnictwo ukazało się jako dwa 7-calowe single w nakładzie tylko 1000 sztuk i można było je nabyć w lokalnych sklepach muzycznych tylko w czasie trwania Black Friday. Zespół zapewnia, że postara się, aby krążek pojawił się ponownie pod koniec 2016 roku.

Zobaczcie, jak wygląda okładka „1965 – Their First Recordings”:

Andy Jackson oraz Ray Staff zajęli się masteringiem oryginalnych taśm analogowych. Natomiast za grafikę odpowiedzialny jest Peter Curzon ze StormStudios.

Tak prezentuje się tył tego limitowanego wydawnictwa:

foto: discogs.com

W 2015 roku przypada 50-lecie powstania utworów. Możliwe, że z tego powodu Pink Floyd wydał krążek, by dany materiał nie przeszedł do domeny publicznej. Na razie wszelkie szczegóły na temat ewentualnego wznowienia tego wydawnictwa nie są znane.

Chcielibyście sprawić sobie „1965 – Their First Recordings”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pink Floyd