Pink Floyd wydał pierwszy nowy utwór od prawie 30 lat, by pomóc Ukrainie. Posłuchajcie "Hey Hey Rise Up"

08.04.2022 10:03
Pink Floyd wydał pierwszy nowy utwór od prawie 30 lat, by pomóc Ukrainie. Posłuchajcie "Hey Hey Rise Up" Fot. AP Photo/Gregorio Borgia/East News

Oto pierwszy oryginalny utwór Pink Floyd od 28 lat i czasów płyty "The Division Bell". Posłuchajcie "Hey Hey Rise Up" z gościnnym występem Andriya Khlyvnyuka z zespołu Boombox.

Pink Floyd powraca z nowym singlem na rzecz Ukrainy

David Gilmour i Nick Mason udostępnili nowy utwór jako Pink Floyd. Pierwszy singiel od 28 lat nazywa się "Hey Hey Rise Up" i został napisany oraz nagrany na cześć Ukrainy, a wszystkie dochody zostaną przekazane na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukraińców.

Polecamy

W utworze słyszymy wokale Andriya Khlyvnyuka z zespołu Boombox, który jakiś czas temu opublikował na Instagramie wideo, jak śpiewa jedną z tradycyjnych folkowych ukraińskich ballad, "Czerwoną kalinę". Mason i Gilmour napisali na podstawie tego muzykę i poprosili Khlyvnyka o współpracę.

Efekt końcowy możecie usłyszeć poniżej:

Polecamy

Inicjatywę w oświadczeniu prasowym wyjaśnił David Gilmour, którego synowa i wnuki są pochodzenia ukraińskiego:

My, podobnie jak inni ludzie, jesteśmy sfrustrowani i czujemy wściekłość, patrząc na to, jak ten wolny, niepodległy i demokratyczny kraj jest atakowany przez jedną z największych sił na świecie.

W singlu nie pojawił się Roger Waters, ale były basista Pink Floyd raczej poprze inicjatywę swoich kolegów - sam bowiem wielokrotnie zaznaczał publicznie, że kompletnie nie zgadza się z Putinem, określając wojnę "zachowaniem godnym gangstera".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.