06.06.2019 16:52

Piosenka Black Sabbath w folkowym wykonaniu

Utwory Black Sabbath były odgrywane w wielu różnych technikach. Mogliśmy je usłyszeć nawet w jazzowym stylu. Teraz przyszedł czas na folk.

Black Sabbath
fot: shutterstock.com

Muzycy Black Sabbath usłyszeli swoje piosenki w wielu różnych wykonaniach. Jednak tym razem cover ich utworu, "She's Gone" przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Kawałek zaprezentował zespół ormiański Orkiestra Naregatsi w Yerevanie. Grupa była ubrania w zwyczajowe stroje i wykonała piosenkę na tradycyjnych instrumentach.

"She's Gone" w folkowej wersji

Tommy Iomi i Ian Gillan pierwszy raz współpracowali nad albumem Black Sabbath "Born Again". W 1988 roku w Spitak, mieście w północnej Armenii, miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 w skali Richtera. Zginęło ponad 25 tysięcy osób. W tym samym roku muzycy postanowili stworzyć zbiórkę na odbudowę miasta. Tommy Iomi, Ian Gillan, David Gilmoure, Ritchie Blackmore i Brian May nagrali w tym celu "Smoke on the Water". Dekadę później gitarzysta Black Sabbath i wokalista Deep Purple zarejestrowali kolejną piosenkę zatytułowaną "Out of My Mind" razem z muzykami Iron Maiden i Metalliki. Wszystkie zebrane środki przeznaczyli na wybudowanie Szkoły Muzycznej.

5 czerwca 2019 roku Tommy Iomi i Ian Gillan przybyli do Armenii. Mieszkańcy chcieli im podziękować za pomoc po trzęsieniu ziemi.

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Przeczytaj także Ozzy Osbourne żałuje, że Black Sabbath zagrał pożegnalną trasę bez Billa Warda

Gitarzysta opublikował nagranie na swoim profilu na Facebooku, które podpisał:

"

Świetny dzień w Armenii, Ian i ja spędziliśmy go razem z Orkiestrą Naregatsi "

Zobacz także: Black Sabbath otrzyma nagrodę Grammy za całokształt twórczości  

Tagi: Metallica Black Sabbath