05.05.2020 15:45

Piosenka Dawida Podsiadły pojawiła się w nowym hicie Netfliksa

W tej produkcji odnajdziemy wiele polskich akcentów. Który utwór usłyszymy w serialu Netfliksa?

Dawid Podsiadło w serialu Netfliksa
foto: Karol Makurat/REPORTER/East News

1 maja 2020 na Netfliksie zadebiutował serial "Kierunek Noc", w którym poznajemy historię pasażerów porwanego samolotu. Do przestępstwa dochodzi podczas groźnej katastrofy. Wybuchy na słońcu powodują, że bohaterowie muszą uciekać w mrok. "Kierunek Noc" to pierwszy belgijski serial oryginalny oparty na książce ''Starość aksolotla" Jacka Dukaja, który wraz z Tomaszem Bagińskim są producentami serialu. W produkcji nie brakuje polskich akcentów - jedna z głównych ról przypadła Ksaweremu Szlenkierowi, w serialu zobaczymy również Borysa Szyca. Na tym jednak nie koniec. 

Piosenka Dawida Podsiadły pojawiła się w nowym hicie Netfliksa 

W serialu wykorzystano również muzykę polskiego, popularnego artysty. Na początku 2. odcinka produkcji "Kierunek Noc" możemy usłyszeć przebój Dawida Podsiadły "Najnowszy klip" z płyty "Małomiasteczkowy". W klipie do tego singla zagrali odtwórcy głównych ról w polskim filmie "(Nie)znajomi", m.in. Tomasz Kot i Kasia Smutniak. 

Oglądałeś już serial "Kierunek: Noc"?

Zobacz także: Zaskakujący występ gościnny polskiego gwiazdora w nowym hicie Netfliksa

Co ciekawe, już 4 dni po premierze serialu, produkcja znalazła się na 2. miejscu Top 10 najczęściej oglądanych produkcji Netfliksa w Polsce. W rolach głównych oprócz Szlenkiera wystąpili Jan Bijvoet, Mehmet Kurtulus, Laurent Capelluto, Pauline Étienne, Stefano Cassetti i Alba Gaïa Bellugi. 

Zobacz także: Dawid Podsiadło ogłosił nowe daty koncertów. Trasa została przeniesiona ze względu na koronawirusa 

Tagi: Rock News Dawid Podsiadło