21.02.2016 15:33

Piotr Grudziński nie żyje. Miał 40 lat

Gitarzysta zespołu Riverside zmarł 21 lutego 2016 roku. Przyczyny śmierci muzyka na razie nie są znane.

Piotr Grudziński nie żyje. Miał 40 lat
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Przed godziną 15.00 tego samego dnia zespół Riverside opublikował na swoim fanpage’u tragiczną wiadomość o tym, że Piotr Grudziński, wieloletni gitarzysta kapeli, nie żyje.

Piotr Grudziński urodził się 15 marca 1975 roku w Warszawie. Znany był jako muzyk, kompozytor i instrumentalista. Muzyk w 2001 roku zainicjował powstanie zespołu Riverside wraz z Piotrem Kozieradzkim – byłym członkiem zespołu Hate. Artyści zaprosili do współpracy wokalistę i basistę Mariusza Dudę oraz Jacka Mielnickiego – klawiszowca - którego w 2003 roku zastąpił Michał Łapaj.

Grupa przez cały okres działalności wydała sześć studyjnych albumów zdobywając popularność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ostatni studyjny krążek Riverside to „Love, Fear And The Time Machine” wydany 4 września 2015 roku, z którego pochodzi singiel zatytułowany „Discard Your Fear”.

Serwis Antyradio.pl miał zaszczyt gościć w studiu „Serakos” w trakcie nagrywania „Love, Fear And The Time Machine” i porozmawiać z Piotrem Grudzińskim oraz Mariuszem Dudą o planach zespołu Riverside związanych z promocją płyty.

Składamy kondolencje rodzinie i bliskim Piotra Grudzińskiego.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Riverside