31.12.2018 09:44

Piotr Luczyk, gitarzysta grupy KAT, miał poważny wypadek samochodowy. Trafił do szpitala

Grupa Kat poinformowała o wypadku Piotra Luczyka i pokazała zdjęcie zniszczonego samochodu.

Gitarzysta grupy Kat trafił do szpitala
foto: kadr z wideo

30 grudnia 2018 roku na oficjalnym profilu grupy KAT na Facebooku pojawiła się niepokojąca informacja. Piotr Luczyk, gitarzysta i współzałożyciel grupy KAT, trafił do szpitala. Muzyk miał wypadek samochodowy.

Gitarzysta grupy KAT trafił do szpitala

Szczegóły sprawy nie są znane, jednak w krótkim wpisie na Facebooku grupa podała, że muzyk żyje, a wypadek samochodowy był spowodowany przez innego kierowcę. Nie wiadomo, w jakim jest stanie gitarzysta i czy prędko wróci do grania. Muzycy obiecali, że będą na bieżąco informować swoich fanów o stanie zdrowia Piotra Luczyka:

Pod koniec lat 70. Piotr Luczyk razem z perkusistą Ireneuszem Lothem założyli zespół Kat, który szybko odniósł sukces. Debiutancki album „Metal And Hell” z 1986 został nawet wyróżniony przez brytyjski "Metal Hammer" w zestawieniu 40. najlepszym blackmetalowych albumów wszech czasów. Grupa zawiesiła działalności w 1987 roku.

W 1990 roku Piotr Luczyk założył zespół DDD, w którym udzielali się m.in. muzycy SBB, Perfectu. Kat powrócił dopiero w 1990 roku i w nowym składzie pojawili się Jacek Regulski i Krzysztof Oseta. Natomiast w wyniku kolejnego rozłamu w 2004 roku Roman Kostrzewski wraz z perkusistą Kata Ireneuszem Lothem oraz nowymi muzykami stworzyli zespół Kat & Roman Kostrzewski.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News