Piotr Rogucki i Kuba Karaś z The Dumplings nagrają wspólną płytę. Opublikowali klip promujący album

20.09.2019 15:49
Piotr Rogucki i Kuba Karaś z The Dumplings nagrają wspólną płytę. Opublikowali klip promujący album Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Kuba Karaś z The Dumplings oraz Piotr Rogucki wkrótce wydadzą wspólną płytę. Muzycy opublikowali wideo do utworu "1996" promującego album. 

Grupa Coma niedawno poinformowała swoich fanów o zawieszeniu działalności, podobnie uczynił duet The Dumplings. Obie formacje wkrótce zagrają swoje pożegnalne trasy koncertowe i znikną ze sceny muzycznej w Polsce. Jednak zarówno Piotr Rogucki jak i Kuba Karaś nie mają zamiaru rezygnować z artystycznej działalności. Jak się okazało wokalista Comy oraz połówka electropopowego duetu już wkrótce połączą siły i wydadzą wspólny album.

Rogucki i Karaś z The Dumplings nagrywają płytę

Zaskakująca kolaboracja muzyków rozpoczęła się podczas wspólnej pracy nad coverem grupy T.Love "1996". Artyści nagrali kawałek na płytę "T.Cover". Jak widać twórcy, mimo sporej różnicy wieku dogadywali się na tyle dobrze, że nie chcieli poprzestać na jednej wspólnej kompozycji. 

Przeczytaj także

Już na początku 2020 roku nakładem wytwórni Kayax ukaże się pierwsza płyta duetu Rogucki/Karaś. Wydawnictwo promuje wspomniany cover "1996", do którego panowie opublikowali specjalne lyrics video. Kuba Karaś ma odpowiadać za produkcję albumu, a Piotr Rogucki za jego warstwę tekstową. Muzykę artyści będą komponować wspólnymi siłami.

Duet zapowiedział, że ich materiał jest inspirowany muzyką lat 80., zimną falą oraz new romantic. Zdradzili, że w charakterystyczny dla siebie sposób poruszą temat uczuć zakłócanych rozwojem technologii i pędem cywilizacji.

Zobacz też: Piotr Rogucki w etiudzie "Twój Stary". Musisz to zobaczyć! 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.