Placebo powraca z nowym singlem po pięcioletniej przerwie! Posłuchajcie "Beautiful James"

17.09.2021 11:29
Placebo powraca z nowym singlem po pięcioletniej przerwie! Posłuchajcie "Beautiful James" Fot. materiały prasowe/Metal Mind Productions

Grupa Placebo ogłasza dziś swój pierwszy nowy singiel od pięciu lat. Kawałek nosi tytuł "Beautiful James" i posłuchacie go poniżej.

Placebo powraca z nowym singlem!

Przez ponad 25 lat i z ponad 13 milionami sprzedanych płyt na koncie, zespół pokazał, że jest świetny w tym, co robi. Placebo nadal rzuca światło na problemy związane z tożsamością i orientacją seksualną, które są zbyt często postrzegane przez niektórych ze sceptycyzmem w najlepszym razie, a w najgorszym z nienawiścią. 

Polecamy

Nowy singiel "Beautiful James" niesie ze sobą przesłanie sprzeciwu, które ma na celu normalizację i celebrację nieheteronormatywnych związków. Poniżej możecie posłuchać pierwszego singla Placebo od 5 lat:

Brian Molko komentuje: 

Jeśli piosenka ma drażnić tych o ciasnych horyzontach, niech tak będzie. Ale dla mnie najważniejsze jest, aby każdy słuchacz odkrył w niej swoją własną, osobistą historię – naprawdę nie chcę ci mówić, co masz czuć.

Polecamy

Przy tworzeniu utworu "Beautiful James" zespół odwrócił swój proces twórczy. Oznaczało to podejście do ich wspólnej pracy w nowy sposób - zaczęło się od obrazów/zdjęć i tytułu piosenki, które wywoływały pewne uczucie. Dopiero potem panowie zajęli się tworzeniem jakiejkolwiek muzyki.

Tej będzie natomiast więcej - jak czytamy w oświadczeniu prasowym zespołu, ta nadejdzie "wkrótce". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.