21.04.2017 11:49

Placebo w archiwalnym nagraniu z Davidem Bowiem

Brian Molko i spółka podzielili się wzruszającym wideo z okazji Record Store Day 2017.

Placebo w archiwalnym nagraniu z Davidem Bowiem
foto: kadr z wideo

Placebo szykuje się do wydania specjalnej reedycji swojej drugiej płyty studyjnej, „Without You I'm Nothing” z 1998 roku. Wydawnictwo ukaże już 22 kwietnia 2017 roku z okazji Record Store Day. Limitowany picture disc - materiał pierwszy raz trafi na winyle w takim formacie - ukaże się w nakładzie zaledwie 500 egzemplarzy.

Jedną z najważniejszych kompozycji, które znalazły się na krążku, był utwór tytułowy. W promującym ją teledysku wykorzystano koncertowy materiał, w którym udzielał się również wyjątkowy gość - sam David Bowie. Dziś z okazji przygotowywanej reedycji zespół sięgnął do swoich archiwów z tamtego czasu.

Zmarły na początku stycznia 2016 roku wokalista pojawia się w udostępnionym właśnie wideo w trakcie wykonania „Without You I'm Nothing” 16 kwietnia 1999 roku w nowojorskim Irving Plaza. Fragmenty koncertu przeplatane są wypowiedziami z wywiadu, w którym Bowie jawi się jako fan twórczości Placebo.

Tak jak Brian Molko zwrócił na scenie uwagę, jak ważna jest dla niego postać Ziggy'ego Stardusta, tak i sam Thin White Duke zdradził, że pokochał zespół, odkąd tylko usłyszał pierwszy raz kawałek „Nancy Boy”. Wokalista wyraził zadowolenie z obserwowania, jak grupa dorasta, a także chęć patrzenia, jak dalej się będzie starzeć.

Całe nagranie obejrzycie poniżej:

W ostatnim czasie Placebo dość często sięga do swoich archiwów. Wcześniej mogliśmy już zobaczyć niepublikowaną wersję klipu do „Every You Every Me”. Pewnymi formami retrospekcji była również kompilacja „A Place For Us To Dream” oraz EP-ka „Life's What You Make It” z wcześniej niepublikowanymi utworami.

Która płyta Placebo jest Waszą ulubioną?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News David Bowie Placebo