09.02.2015 12:34

Pluszowa zagłada od Royal Blood!

„Out Of Black” to nowy teledysk zespołu Royal Blood. Głównym bohaterem klipu jest pluszowy królik-morderca. Tak naprawdę to kosmita, który zabija ludzi swoimi wnętrznościami...

Pluszowa zagłada od Royal Blood!
foto: kadr z wideo

A wszystko przez kradzież batonika...

Musieliśmy trochę poczekać na ten teledysk - brytyjski zespół udostępnił klip do piosenki, będącej pierwszym singlem promującym debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Royal Blood”. Utwór ukazał się jeszcze w 2013 roku. Obejrzyjcie wideo i sprawdźcie, czy warto było wypatrywać „Out Of Black”!

W połowie animowany klip został wyreżyserowany przez Christy’ego Karacasa i Davida Wilsona, odpowiedzialnego także za stworzenie ilustracji. Karakas opowiedział o sposobie tworzenia teledysku. Czy muzyka skomponowana przez Royal Blood miała tu znaczenie?

"

Chciałem stworzyć dynamiczną przestrzeń wypełnioną energią kinetyczną i ruchem w szybkim tempie, które byłyby dopasowane do piosenki. Wiele akcji animowałem pozwalając muzyce dyktować ruchy, nie planowałem wszystkiego od początku. Bezlitosny rytm basu i perkusji w tym kawałku sprawił, że animacja wydawała się wypływać sama spod moich palców. "

Wilson był odpowiedzialny za stworzenie szkieletu całej historii. Reżyser rozrysował kadry pozostawiając luki do wypełnienia dla Karakasa.

"

Chciałem dać mu najwięcej swobody twórczej jak to tylko możliwe, jednocześnie upewniając się, że animacja i akcja na żywo będą ze sobą współgrały. Pokazałem Christy’emu punkt wyjścia - objaśniłem mu, którzy bohaterowie będą ze sobą walczyć, gdzie jest ich miejsce na planie i w końcu, kto umrze. Wtedy Christy stworzył sekwencję walki. To był specjalny projekt, przy którym pracowałem z wyjątkowym zespołem. "

Podobała Wam się ta pluszowa rzeźnia?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Royal Blood