PoMovieni: „Obcy: Przymierze” i seria „Obcy”

24.05.2017 14:01
PoMovieni: „Obcy: Przymierze” i seria „Obcy” Fot. kadr z wideo

„Obcy: Przymierze” już od 12 maja 2017 roku sieje terror w kinach. Poznajcie naszą opinię o dziele Ridleya Scotta, a także o całej franczyzie.

PoMovieni to cykl na Antyradio.pl, w którym będziemy omawiać premiery kinowe czy telewizyjne, a także, jeżeli pozwoli na to dany tytuł, zagłębimy się w jego historię.

„Przymierze” wywołuje różne reakcje od czasu swojej premiery. Gdzie amerykańscy krytycy są nastawieni o wiele przychylniej, niejednokrotnie uznając film za trzeci najlepszy z całego uniwersum, to rodzimi autorzy są zdecydowanie bardziej negatywni w swoich osądach. Czyżbyśmy mieli większe wymagania? Podobne rozczarowanie można zauważyć wśród widzów, którzy w większości nie pozostawili suchej nitki na filmie.

„Obcy: Przymierze” wbrew pozorom skłania do pewnych refleksji i jest filmem, o którym ciekawie się mówi. Zatem po której stronie leży racja? Czy film jest totalnym fiaskiem psującym serię „Obcy”, czy jednak dobrą rozrywką, która nie przynosi wstydu sir Ridley’owi Scottowi? Co się udało, a co nie? Antyradio.pl spróbowało odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Zobaczcie wideo:

Powrót Ridleya Scotta do serii, którą sam zapoczątkował w 1979 roku, skłania do zastanowienia się nad poprzednimi odsłonami. Te zawsze wnosiły coś nowego do kosmicznej franczyzy wypełnionej zabójczymi maszkarami, w których żyłach płynie kwas. Pod każdą z części podpisał się inny reżyser, proponując własne, autorskie spojrzenie.

Oczywiście nie każda z tych prób się powiodła. Ridley Scott kręcił nosem na każdy kolejny film z jego serii wyreżyserowany przez innego twórcę - prawdopodobnie z tego względu nie doczekamy się odsłony podpisanej przez Neilla Blomkampa. Sam jednak też miał za uszami, bo jego „Prometeusz” nie stał się jednoznacznym sukcesem artystycznym.

O kolejach losu „Obcego” na przestrzeni dekad, ewolucji serii oraz bohaterów dowiedzie się z poniższego wideo:

Ridley Scott zapowiedział, że może zrobić jeszcze sześć kolejnych odsłon serii. Wygląda na to, że kosmiczny horror prędko się nie skończy.

Kamil Dachnij i Robert Skowroński

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.