16.07.2019 10:17

Pociągi na Pol'and'Rock: "Miało być kilka, jest 70"

W sumie do Kostrzyna nad Odrą pojedzie w tym roku 70 pociągów. Dodatkowe składy zawiozą i odwiozą uczestników na 25. Pol’and’Rock Festival.

Pol'andRock Festival
foto: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

W czerwcu 2019 roku spółka Przewozy Regionalne podjęła decyzję, że po raz pierwszy w historii nie zapewni dodatkowych połączeń musicREGIO na festiwal w Kostrzynie nad Odrą. Wywołało to niepokój wśród uczestników imprezy, ponieważ w poprzednich latach około 70 tysięcy osób podróżowało na Pol'and'Rock właśnie pociągami. 

Pol'and'Rock Festival 2019: 70 pociągów do Kostrzyna

Swoją pomoc szybko zadeklarowali muzycy, pisarze i wielbiciele Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Ruszyła akcja Skazani na busa Antyradia, a wsparcie zaproponowali także marszałkowie województw. Efektem spotkań władz miast jest 46 "marszałkowskich" pociągów na festiwal z województwa lubuskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Na sytuację zareagował również premier Morawiecki. Polityk zapowiedział, że dodatkowe pociągi na imprezę jednak pojadą. "Premierowskich" składów w sumie będzie 15.

Pol'and'Rock
Pol'and'Rock
Przeczytaj także Pol'and'Rock festiwalem podwyższonego ryzyka. Jest oświadczenie Fundacji WOŚP

Również spółki Przewozy Regionalne i PKP Intercity zmieniły decyzję odnośnie transportu uczestników Pol'and'Rock na teren festiwalu. Siecią dodatkowych połączeń na tegoroczny Pol’and’Rock Festival zostaną objęte dojazdy z takich miast, jak Koszalin, Słupsk, Szczecin, Kraków, Warszawa, Olsztyn, Kędzierzyn-Koźle, Rzeszów, Białystok, Gdynia, Toruń, Łuków, Poznań. Droga powrotna dodatkowymi pociągami będzie możliwa do Słupska, Szczecina, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Kędzierzyna-Koźla, Rzeszowa, Białegostoku, Gdyni, Torunia, Łukowa, Poznania, Katowic, Kołobrzegu.

Sprzedaż biletów na dodatkowe pociągi ruszy 17 lipca 2019 roku.

Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol'and'Rock Festival podkreśla, że niezmiernie cieszy się z podjętych decyzji, ponieważ organizatorom bardzo zależy na bezpieczeństwie festiwalowiczów.

"

To, że na takie wydarzenia, jak wielki, letni festiwal muzyczny, najlepiej jest dojeżdżać środkami komunikacji zbiorowej, wydawałoby się oczywiste dla wszystkich. Podróż pociągiem jest bezpieczniejsza i tańsza niż dojazd na przykład samochodem. Dlatego cieszymy się, że po zaskakującej decyzji Przewozów Regionalnych o odmowie zadysponowania pociągów, pierwsi pomocną dłoń do uczestników Festiwalu wyciągnęli marszałkowie województw, zapewniając aż 46 połączeń kolejowych. "

Dobre wieści na temat pociągów opublikował także organizator Pol'and'Rock. Jurek Owsiak przestrzegł uczestników, że ze względu na kilku przewoźników, muszą oni uważać na zakup biletów, który będzie w tym roku nieco utrudniony. Ogłosił także, że na polu w Kostrzynie właśnie ruszyły pracę nad budową Dużej Sceny.

Zobacz też: Festiwale rockowe w Polsce w 2019 roku. Jakie festiwale odbędą się latem? 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Pol'and'Rock Festival