24.07.2019 13:44

"Początek" Męskiego Grania po angielsku. Posłuchaj świetnego coveru

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmi "Początek", hymn Męskiego Grania z 2018 roku, w języku angielskim? Teraz macie okazję!

"Początek" Męskiego Grania po angielsku
fot. kadr z wideo: Jak brzmi "Początek" (Męskie Granie) po angielsku? | Zalewski, Podsiadło, Kortez (cover)/Joanna Maria Lea

Historia Męskiego Grania rozpoczęła się w 2010 roku z inicjatywy marki Żywiec. Stanowisko dyrektora artystycznego objął wtedy Wojciech Waglewski, którego w 2012 roku zastąpiła popularna polska wokalistka, Katarzyna Nosowska. Rok później dołączył do niej polski raper, O.S.T.R.. Każdego roku w wydarzeniu biorą udział najlepsi polscy muzycy, którzy grają trasę koncertową po całej Polsce.

"Początek" Męskiego Grania po angielsku

Jak brzmi "Początek", singiel promujący Męskie Granie 2018, w języku angielskim? Joanna Maria Lea, młoda, zdolna wokalistka, zaprezentowała cover tego popularnego utworu. Komentarze pod filmikiem są pozytywne. Niektórzy uważają nawet, że to świetna forma promocji polskiej twórczości za granicą.

Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski
Przeczytaj także Męskie Granie 2019: Ogłoszono dodatkowy koncert

Piosenki, które promują cykl imprez związanych z Męskim Graniem, są zazwyczaj chwytliwe i zapadają w pamięć. Hymnem 2019 roku jest utwór zatytułowany "Sobie i Wam". Wykonują go Igo, Nosowska, Organek i Zalewski. Każdy z singli zdobywa sporą popularność dlatego chętnie są wykonywane przez młodych i początkujących artystów. W serwisie YouTube możecie znaleźć masę coverów. Miło się tego słucha. W końcu celem Męskiego Grania jest zachęcenie odbiorców do muzycznych eksperymentów.

Zobacz także: Najlepsze covery Męskiego Grania. "Początek", "Elektryczny" i inne

Tagi: Męskie Granie