19.08.2016 10:24

Początki Metalliki w dokumencie od Spotify

Szwedzki gigant streamingu muzycznego pokaże Wam wczesne lata Jamesa Hetfielda i spółki w filmie „Spotify Landmark: Metallica - The Early Years”. Zobaczcie czteroczęściowe wspomnienie początków kariery muzyków.

Początki Metalliki w dokumencie od Spotify
foto: kadr z wideo

Spotify Landmark to seria unikatowych filmów dokumentalnych, której zadaniem jest przedstawienie nowemu pokoleniu ważnych momentów w historii muzyki i genezy twórczości istotnych artystów. W najnowszym odcinku możemy przyjrzeć się pierwszemu okresowi działalności jednego z najważniejszych zespołów metalowych na świecie - Metalliki.

Film skupia się na latach 1981-1984, a więc do czasu wydania „Ride the Lightning”. W dokumencie możemy zobaczyć rzadkie materiały koncertowe, wywiady oraz przygotowane specjalnie na tę okazję animacje autorstwa Anthony'ego Schepperda. Pierwsza część, która została również udostępniona na YouTubie, skupia się na kulisach pierwszego spotkania Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha.

Obejrzycie ją poniżej:

Kolejne epizody poświęcono dołączeniu Kirka Hammetta do zespołu i nagrywaniu debiutanckiego krążka, osobie Cliffa Burtona, a także pierwszym sukcesom, o których mówi ostatnia, czwarta część dokumentu. Pozostałe odcinki można obejrzeć już tylko za pośrednictwem Spotify w mobilnych klientach na systemy iOS i Android. Bezpośredni link można sobie wysłać SMS-em spod tego adresu.

Zdaniem Jamesa Hetfielda to Lars Ulrich najlepiej nadaje się na historyka zespołu spośród jego muzyków:

"

On po prostu nie potrafi niczego zapomnieć, w odróżnieniu ode mnie - mi ciężko zapamiętać cokolwiek. Ale Lars to doskonały kronikarz naszej historii i żartujemy nawet, że to największy fan Metalliki na świecie. Mam na myśli, że mógłby mieć własne muzeum z gadżetami Metalliki i wszelkiej maści pamiątkami. To chodząca encyklopedia naszej kapeli. "

A okazji do przypominania sobie historii Metalliki ostatnimi czasy nie brakuje. Rok 2016 to nie tylko premiery efektownych wznowień płyt „Kill 'Em All” i „Ride the Lightning”, lecz także albumu „Metallica: Back to the Front” autorstwa Matta Taylora. Taka wycieczka w przeszłość to dobry punk wyjścia dla nowego albumu, który promuje już 1. singiel „Hardwired”.

Jak Wam się podoba dokument o Metallice?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Metallica