25.03.2019 15:41

Podano datę pogrzebu wokalisty The Prodigy. Zespół zachęca fanów do wspólnego pożegnania muzyka

The Prodigy podzielił się informacjami dotyczącymi pogrzebu Keitha Flinta i poprosił fanów o wsparcie w tym trudnym dniu.

Keith Flint pogrzeb
foto: Matrix Media Group/face to face/FaceToFace/REPORTER

Wokalista The Prodigy popełnił samobójstwo 4 marca 2019. Ciało muzyka zostało znalezione w domu w Essex. O śmierci artysty poinformowali muzycy The Prodigy, którzy wyznali, że Keith Flint popełnił samobójstwo. Ciężko nadal uwierzyć, że wokalisty nie ma już z nami. Oficjalną przyczyną śmierci było samobójstwo poprzez powieszenie, zaś wyniki raportu toksykologicznego poznamy w lipcu 2019. 

Podano datę pogrzebu wokalisty The Prodigy. Zespół zachęca fanów do wspólnego pożegnania muzyka

Pogrzeb Keitha Flinta odbędzie się 29 marca 2019 o godzinie 14:00 w Braintree w Essex. The Prodigy podzielił się tą informacją ze swoimi fanami i zachęcił, by fani wzięli udział w procesji z kościoła na cmentarz. W ten sposób wielbiciele muzyka będą mogli go pożegnać i pokazać, jak wielu jest fanów The Prodigy.

The Prodigy
The Prodigy
Przeczytaj także Muzycy zareagowali na śmierć wokalisty The Prodigy, Keitha Flinta

Na oficjalnych profilach zespołu w social mediach pojawiły się informacje dotyczące konduktu żałobnego. The Prodigy postanowił opublikować specjalną mapę, jak również podał informacje dotyczące możliwości pozostawienia kwiatów w kościele. Wstęp na pogrzeb będą mieć tylko najbliżsi, ale przed kościołem zostaną wystawione głośniki, by każdy fan mógł słyszeć to wszystko, co dzieje się na pogrzebie.

foto: Romana Makówka / Antyradio.pl
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl
Przeczytaj także The Prodigy: Najlepsze utwory zespołu

Wielu fanów chce oddać należyty hołd muzykowi, w związku z czym powstała specjalna internetowa petycja, by w Braintree powstał pomnik Keitha Flinta. To właśnie w tym mieście w 1990 roku powstał The Prodigy i tutaj Keith Flint uczęszczał do collage'u. Petycja zostanie skierowana do władz, by wzięły pod uwagę projekt.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Prodigy