07.01.2016 08:14

Pogrzeb Lemmy’ego - transmisja na żywo

Pożegnanie Lemmy’ego Kilmistera mógł zobaczyć każdy fan Motorhead na świecie. Obejrzyjcie je na Antyradio.pl!

Pogrzeb Lemmy’ego - transmisja na żywo
foto: ons.pl

Wydarzenie zorganizowano na cmentarzu Forest Lawn Memorial Cemetery w Los Angeles 9 stycznia 2016 roku. Uroczystość trwała półtorej godziny (3 p.m. – 4.30 p.m. - północ z soboty na niedzielę polskiego czasu). Zapis pogrzebu możecie obejrzeć na stronie Antyradio.pl.

Skąd taki pomysł na transmitowanie uroczystości na żywo? Na miejscu przestrzeń była ograniczona, a Motorhead prosił fanów o to, by nie pojawiali się z tego względu na cmentarzu. Muzycy pragnęli jednak, by wszyscy wielbiciele mogli być częścią tego wydarzenia, zdecydowali się więc na transmisję na żywo w serwisie YouTube.

"

Gdziekolwiek będziecie, PROSIMY połączcie się ze sobą i obejrzyjcie transmisję z fanami Motorhead i przyjaciółmi. IDŹCIE do swojego ulubionego baru lub klubu, upewnijcie się, że macie dostęp do internetu i wznieście z nami toast. Albo zaproście kumpli i celebrujcie żywot Lemmy’ego u siebie w domu. Bez względu na miejsce zbierzmy się w sobotę 9 stycznia i świętujmy życie naszego drogiego przyjaciela i niezastąpionej ikony. "

Lider Motorhead zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat. Lemmy przegrał walkę z ekstremalnie agresywnym rakiem, o którym dowiedział się dwa dni przed śmiercią. Menedżer Motorhead, Todd Singerman, zdradził, że problemy zaczęły się dwa tygodnie wcześniej, po urodzinowej imprezie wokalisty w Whisky a Go Go, która odbyła się 13 grudnia 2015 roku.

Śmierć Kilmistera oznacza koniec żywota zespołu Motorhead, co potwierdził perkusista kapeli, Mikkey Dee.

"

To oczywiście koniec zespołu. Motorhead to Lemmy, ale zespół będzie żyć w pamięci wielu. Nie zagramy już żadnych koncertów, nie będzie też nowych nagrań, ale marka przetrwa. Lemmy żyje we wszystkich sercach. "

Będzie nam go brakować...

Magda Słomka
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister