Pogrzeb Lemmy’ego - transmisja na żywo

Magda Słomka
07.01.2016 08:14
Pogrzeb Lemmy’ego - transmisja na żywo Fot. ons.pl

Pożegnanie Lemmy’ego Kilmistera mógł zobaczyć każdy fan Motorhead na świecie. Obejrzyjcie je na Antyradio.pl!

Wydarzenie zorganizowano na cmentarzu Forest Lawn Memorial Cemetery w Los Angeles 9 stycznia 2016 roku. Uroczystość trwała półtorej godziny (3 p.m. – 4.30 p.m. - północ z soboty na niedzielę polskiego czasu). Zapis pogrzebu możecie obejrzeć na stronie Antyradio.pl.

Skąd taki pomysł na transmitowanie uroczystości na żywo? Na miejscu przestrzeń była ograniczona, a Motorhead prosił fanów o to, by nie pojawiali się z tego względu na cmentarzu. Muzycy pragnęli jednak, by wszyscy wielbiciele mogli być częścią tego wydarzenia, zdecydowali się więc na transmisję na żywo w serwisie YouTube.

Gdziekolwiek będziecie, PROSIMY połączcie się ze sobą i obejrzyjcie transmisję z fanami Motorhead i przyjaciółmi. IDŹCIE do swojego ulubionego baru lub klubu, upewnijcie się, że macie dostęp do internetu i wznieście z nami toast. Albo zaproście kumpli i celebrujcie żywot Lemmy’ego u siebie w domu. Bez względu na miejsce zbierzmy się w sobotę 9 stycznia i świętujmy życie naszego drogiego przyjaciela i niezastąpionej ikony.

Lider Motorhead zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat. Lemmy przegrał walkę z ekstremalnie agresywnym rakiem, o którym dowiedział się dwa dni przed śmiercią. Menedżer Motorhead, Todd Singerman, zdradził, że problemy zaczęły się dwa tygodnie wcześniej, po urodzinowej imprezie wokalisty w Whisky a Go Go, która odbyła się 13 grudnia 2015 roku.

Śmierć Kilmistera oznacza koniec żywota zespołu Motorhead, co potwierdził perkusista kapeli, Mikkey Dee.

To oczywiście koniec zespołu. Motorhead to Lemmy, ale zespół będzie żyć w pamięci wielu. Nie zagramy już żadnych koncertów, nie będzie też nowych nagrań, ale marka przetrwa. Lemmy żyje we wszystkich sercach.

Będzie nam go brakować...

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.