08.08.2018 11:34

Pogrzeb Olgi „Kory” Sipowicz. Była wokalistka Maanamu zostanie pochowana na warszawskich Powązkach

Olga Sipowicz, primo voto Jackowska, polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów znana jako „Kora”, wokalistka zespołu Maanam przez ponad 30 lat, zmarła 28 lipca 2018 w domu, w otoczeniu rodziny.  

Pol'and'Rock Festival 2018
foto: PAP / Marcin Obara

Jak podała wcześniej rodzina, Pogrzeb Olgi „Kory” Sipowicz odbędzie się 8 sierpnia 2018 roku o godzinie 11:00 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. Kora nie przyjęła ostatniego namaszczenia. Artystka za życia deklarowała się jako osoba niewierząca.

Rodzina, przyjaciele i fani żegnają Olgę Sipowicz 

Mimo wysokiej temperatury na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie pojawiły się tłumy. Pogrzeb transmitowany jest także na telebimie, a wśród obecnych gości są m.in. Muniek Staszczyk, Stan Borys i znani dziennikarze - Wojciech Mann, Kuba Wojewódzki, Grażyna Torbicka i Monika Olejnik - a także - Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz Waltz. Pod portretem artystki postawiona została urna z jej prochami. Przemówienie wygłosił także mąż zmarłej wokalistki, Kamil Sipowicz.

mid-18808060
mid-18808021

Olga Sipowicz zmarła w wieku 67 lat. Była wokalistka grupy Maanam od wielu lat zmagała się z nowotworem. W 2014 roku wyznała publicznie, że chorowała na raka. W tym okresie poślubiła też Kamila Sipowicza, z którym żyła w nieformalnym związku 40 lat. Miała dwóch synów - Mateusza Jackowskiego i Szymona Sipowicza.

Artyści w hołdzie dla Kory

Po tym, jak informacja o śmierci Kory obiegła całą Polskę, twórcy postanowili zadedykować jej utwory. Nie obyło się również bez coverów, tych bardziej udanych m.in w wykonaniu projektu Męskie Granie Orkiestra, oraz tych zupełnie niespodziewanych, stworzonych przez warszawskich księży.

Zespół Scorpions zadedykował wokalistce piosenkę „Send Me An Angel” podczas swojego koncertu w Łodzi 29 lipca 2019. Gitarzysta Maanamu, Ryszard „Placho” Olesiński, zaprezentował utwór poświęcony Korze zatytułowany „Olga”. Z kolei łódzki zespół Tune stworzył cover utworu „Krakowski Spleen”, żeby uhonorować zmarłą wokalistkę.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Kora Maanam