19.12.2016 13:49

„Pójdźmy wszyscy do stajenki” w metalowej wersji

Szykują się wyjątkowo metalowe święta Bożego Narodzenia. Zamiast do stajenki, pójdźmy wszyscy w ostre pogo!

„Pójdźmy wszyscy do stajenki” w metalowej wersji
foto: kadr z wideo

Boże Narodzenie, ten jedyny w swoim rodzaju czas w roku, gdy wszyscy sobie wszystko wybaczają, robi się spokojnie, sielankowo i przepysznie przy wigilijnym stole. Do pełni szczęścia brakuje tylko kolęd i nastrojowej muzyki, przy której wszyscy się wyciszą i będą mieli idealne warunki do refleksji nad mijającym rokiem.

...a gdyby tak wcale nie? Co na powszechną popularność świąt Bożego Narodzenia mają powiedzieć poganie, ateiści i sataniści? Przecież to jawna dyskryminacja i monopol religijny! Teraz na szczęście mamy coraz więcej narzędzi, dzięki którym będziemy mogli ukrócić takie zachowania.

Każdy, komu nie po drodze do kościoła na pasterkę, a zamiast zabijać karpia woli ganiać osiedlowe koty, może teraz przygotować sobie własny zestaw kolęd bliższy jego upodobaniom muzycznym. Wszystko dzięki kanałowi Na metalowo, który kolejny raz sięgnął po bożonarodzeniowy repertuar.

Poprzednim razem dostaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”, teraz przyszła pora na „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Co prawda tekst został niezmieniony, nadal jest w nim mowa o Jezusie Chrystusie i Maryi, ale w nowej aranżacji nawet to zdaje się łatwiejsze do zniesienia.

Przekonajcie się zresztą sami:

Oprócz kolęd kanał Na metalowo brał się już m.in. za klasyki nurtu disco polo - sprawdźcie w jego wersji „Bierz co chcesz” Shazzy i „Jesteś szalona” formacji Boys. Przerabiane były już też motywy z seriali „Gumisie”, „Tabaluga” i „Pokemon”, a także „Bania u Cygana” czy „Kroplą deszczu” Gabriela Fleszara. Metalowych coverów doczekał się też Kazik i Maanam.

Mamy też dla Was metalowe przeróbki „All I Want for Christmas Is You” i „Last Christmas”.

Jak Wam się podoba taka wersja tradycyjnej kolędy?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele